Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. w intencji rodzin, które odwiedziliśmy w czasie kolędy
2. We wtorek wspomnienie św. Walentego. Życzymy wszystkim zakochanym Bożej Miłości.
3. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. W najbliższą sobotę 18 lutego o godz. 15.20 po Koronce do Bożego Miłosierdzia w TVP 3 wyemitowany zostanie wywiad z naszymi Parafianami odnośnie funkcjonowania Okna życia i Jadłodzielni.
5. W najbliższą niedzielę 19 lutego gościć będziemy w naszej parafii ojca Piotra Szczepańskiego redaktora Rycerza Niepokalanej.
6. Informujemy Parafian, że mimo kilkuletnich próśb słownych a także pisemnych wkładanych za szyby samochodów, aby nie zostawiać samochodów na parkingach przykościelnych, które mają służyć uczestnikom Mszy św. i innych nabożeństw, liczba zostawianych samochodów ciągle wzrasta. Podjęliśmy więc decyzję, po uzgodnieniu z Kurią Diecezjalną Płocką i Parafialną Radą Gospodarczą o zainstalowaniu parkometrów na parkingach przykościelnych. Uczestnicy nabożeństw nie będą uiszczać opłaty po wydrukowaniu biletu i włożeniu go za szybę samochodu. Dwie godz. są bezpłatne. Decyzja podjęta została w trosce o uczestników liturgii, aby mieli możliwość parkowania swoich samochodów.
7. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
8. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
9. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
11. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Papieżowi Benedyktowi XVI, , św. Józefowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
12. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
13. Zgodnie z Apelem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, jak równie z apelami biskupów polskich dzisiaj po Mszach św. zarządzona jest zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Pełny tekst Apelu Biskupa Płockiego znajduje się w Szczęść Boże. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
14. Modlitwa do św. Maksymiliana o stokrotne owoce Misji św.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to