Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 maja 2019 r.
przez

4 Niedziela Wielkanocna Rok C

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
2. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii X Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 – 16.00.
3. Jutro pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.30.
4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. W najbliższym tygodniu odbędą się kolejne próby przed I Komunią św. Próby odbędą się 15 i 16 maja o godz. 19.00.
6. Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. w sobotę: Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 3A, 9.20 klasy 3B; 9.40 klasa 3C . Dzieci ze SP nr 4 klasa 3A oraz dzieci z NSP Żywioły i dzieci z innych szkół o godz.10.00. Spowiedź zakończymy o godz. 10.20.
7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Parafii św. Ojca Pio kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże
8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchania wstępne, które odbędą się 17 i 18 maja w siedzibie szkoły przy ul. Płockiej. Więcej informacji o przesłuchaniach na plakatach na zewnątrz świątyni i w sekretariacie szkoły.
10. W dalszym ciągu trwają zapisy na XV Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
11. Organizujemy wyjazd majowy do sanktuariów Ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw (Pakość, Włocławek, Skępe, Obory). Data wyjazdu 25 maja. Szczegóły i zapisy u ks. Radka.
12. Grupa Teatralna “Na deskach” zapraszają na spektakl muzyczny “Książę i Róża”. Premiera 26 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radka.
13. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci. Kolonie odbędą się w miejscowości Rewal nad morzem dniach 30 lipca 10 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże i na specjalnie przygotowanych ulotkach, które możemy zabrać z zakrystii.
14. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
15. 21 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna, której będzie przewodniczył Bp Płocki Piotr Libera. W ramach wizytacji odbędzie się również spotkania z grupami, organizacjami i stowarzyszeniami funkcjonującymi przy naszej parafii. Każda z grup przedstawi sprawozdanie ze swej działalności. Już dziś prosimy liderów o przygotowanie sprawozdań. Szczegółowy program wizytacji przekażemy w późniejszym terminie.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
18. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
19. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
20. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Koziminach Stachowo, Koziminach Nowych, Cieciórkach i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
21. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to