Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 maja 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

7. Niedziela Wielkanocna B

1. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
2. Jutro pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 odmawianiem pierwszych trzech części Różańca. O godz. 18.00 Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
3. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii XIII Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton oraz do komitetu organizacyjnego. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 – 16.00.
4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przed Bierzmowaniem: w poniedziałek 13 maja o godz. 19.30 dla klas I, we wtorek 14 maja o godz. 19.30 dla klas II a o 20.00 tego samego dnia dla rodziców młodzieży klas II.
5. We wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVII Festynem Rodzin, który odbędzie się 16 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola, harcerze i inne. Zapraszamy do organizacji również inne stowarzyszenia i organizacje.
6. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
7. W piątek 17 maja o godz.19.00 Msza św. przy figurce w Koziminach Stachowo.
8. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Pierwszą Komunią św. Uczniowie ze SP nr 2 w czwartek i piątek 16 i 17 maja o godz. 16.30 oraz uczniowie ze SP nr 4 i dzieci chodzące do innych szkół we wtorek i środę 14 i 15 maja o godz. 16.30.
9. W niedzielę 19 maja po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. Piotr. Powrót autokarem pół godziny po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Dziękujemy mieszkańcom wiosek: Cieciórki, Koziminy Stachowo, Koziminy Nowe, Kolonia Szpondowo, Kownaty i Poświętne za modlitwę przy figurkach.
11. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. Trwają zapisy na XIX Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku w piątek 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia do wtorku włącznie.
13. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, ul. Płocka 76 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do nauki w naszej szkole. Przesłuchania odbędą się 24 i 25 maja 2024. Więcej informacji w Szczęść Boże, na plakacie na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i facebooku szkoły.
14. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin 16 czerwca. Rzeczy możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej „Zdrowie prokreacyjne”. Zachęcamy do lektury.
17. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O odejściu dorastającego dziecka od wiry i Kościoła, o żołnierzach niezłomnych, o rodzinach zastępczych, o ks. Teodorze –twórcy teobańkologii. Znajdziemy tam również wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń.
18. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.

PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to