Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 marca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A
1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki wzywa wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża. Pełny tekst oświadczenia Abpa znajduje się w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
2. Trwa Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Zachęcamy aby dzieci, które przyjdą na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przyniosły ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie nabożeństw nastąpi losowanie nagród wśród tych, którzy przyniosą ilustracje.
3. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. a po niej spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
4. We wtorek 14 marca o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed Festynem Rodzin dla Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne.
5. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
6. Z racji zbliżających się Misji św. w najbliższą sobotę 18 marca o godz. 8.00 kapłani udadzą się do starszych i chorych z posługą sakramentalną, do tych, do których udają się w każdą I sobotę miesiąca, aby mogli przeżyć Misje św. będąc u spowiedzi i Komunii św. Z racji tego wyjścia, nie będzie już odwiedzania chorych w I sobotę kwietnia. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę. Prosimy rodziny, aby powiadomiły chorych, o przyjściu kapłanów w najbliższą sobotę.
7. Nowenna do św. Józefa każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00.
8. W najbliższą sobotę 18 marca br. o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbędzie się spotkanie zatytułowane Debata – Pierwszy sygnał. Spotkanie skierowane jest do osób, które bezpośrednio współpracują oraz biorą czynny udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli, pedagogów, księży oraz rodziców do udziału w Debacie. Debatę poprzedzą wykłady specjalistów w zakresie psychologii i pedagogiki. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
9. Za tydzień w niedzielę 19 marca rozpoczniemy w naszej parafii Misje św., a poprowadzą je ojcowie Redemptoryści. Zachęcamy do modlitwy w intencji Misji św. Polecajmy w modlitwach Ojców Misjonarzy i nas samych. Na skarbonach za ławkami znajdują się foldery z programem Misji św. Prosimy o ich zabranie i zapoznanie się, by w pełni w Misjach uczestniczyć. Prosimy również o zabranie programów dla sąsiadów, znajomych, starszych i chorych. Bądźmy w ten sposób misjonarzami, którzy docierają z Dobrą Nowiną do każdego spotkanego człowieka. W programie Misji św. pojawił się mały błąd. Msza św. dla chorych z udzieleniem Namaszczenia Chorych będzie w piątek o godz. 10.00 a nie jak jest napisane o 9.00.
10. Za tydzień a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
11. Za tydzień po Mszach św. młodzież ze stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzać będzie ozdoby świąteczne.
12. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
13. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1973 i 1998 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 28 marca abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
14. Zachęcamy Parafian do modlitwy różańcowej. Intencje różańcowe wywieszone są na tablicy ogłoszeń. W naszej świątyni po porannej Mszy św. oraz w każdy poniedziałek o godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odmawiany jest różaniec.
15. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdzie nieodpłatnych porad udzielają specjaliści z różnych dziedzin. Ostatnio posługę podjęły osoby od mediacji rodzinnej oraz prowadzona będzie terapia w nurcie TSR. Więcej informacji o terapii w nurcie TSR oraz mediacji rodzinnej znajduje się w Szczęść Boże. Grafik działalności poradni znajduje się również w Szczęść Boże.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Zachęcamy do udziału w spotkaniach dla młodzieży Na Maxa w każdy piątek o godz. 19.00. W spotkaniach winni przynajmniej 2 razy uczestniczyć kandydaci do Bierzmowania.
18. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji o kursie znajdziemy w Szczęść Boże.
19. Trwają zapisy do programu „12 kroków”, które będą odbywać się od maja w salce parafii. Wszystkich chętnych, którzy zmagają się z uzależnieniem, chcą uporządkować swoje życie, serdecznie zapraszamy. Program 12 kroków jest skierowany zarówno dla tych, którzy już nie mają siły żyć, są przytłoczeni codziennością, jakimś zniewoleniem, jak i dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie i rozwinąć relację z Bogiem, wprowadzić w swoje życie świeżość, wolność i pozbyć się ciężaru nagromadzonych trosk. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
1. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
2. Dziś mamy możliwość nabywania Wielkanocnych czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
3. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
4. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
5. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń.
6. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już trzy transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

 

Udostępnij to