Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 sierpnia 2018 r.
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolatu Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków i wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu. Po spotkaniu zapraszamy na spotkanie formacyjne.
2. Jutro o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie – odmawianie 3 części różańca. O godz. 18.00 Msza św. i po odmówieniu ostatniej części Różańca, ok. godz. 19.00 rozpocznie się procesja fatimska, na którą zapraszamy dzieci i parafian.
3. We wtorek w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 8.45 i 10.00. Uroczystą sumę odpustową z udziałem zaproszonych księży z dekanatu płońskiego oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. UKSW Jerzy Szymołon. Jutro w Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św.
4. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
5. W uroczystość odpustową będzie możliwość nabycia prac uczestników Świetlicy Niepełnosprawnych MAKSYMILIAN.
6. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.
7. Również w środę w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z 98 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy.
8. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
9. W czwartek 16 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymką w Bieszczady. Obecność obowiązkowa.
10. W piątek i sobotę /17 i 18/ sierpnia organizujemy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą od Sochocina do Śniadówka. Koszt udziału w spływie wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Można wziąć udział w krótszym odcinku, lub tylko w jednym dniu spływu.
11. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszej świątyni. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
12. Organizujemy pielgrzymkę na uroczystości diecezjalne w Rostkowie w związku z 450 – leciem śmierci św. Stanisława Kostki, której przewodniczyć będzie kardynał Stanisław Dziwisz. Wyjazd w niedzielę 19 sierpnia o godz. 12.45. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.
13. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę.
14. W sobotę 1 września o godz.12.00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój– „Gwiazdy Niepokalanej”, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Mszy Świętej w czasie konsekracji Kaplicy będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki. Więcej informacji o uroczystości w Szczęść Boże. Na uroczystość organizujemy wyjazd autokarowy. Zgłoszenia u Pań: Ireny Drzewieckiej i Hanny Śmigielskiej.
15. Tak jak cała Polska, tak i my, chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości, i pamięć tych, którzy za naszą wolność oddali swoje zdrowie i życie. Przecież w rodzinach naszych mamy bliższych lub dalszych krewnych, którzy oddali życie za nas, lub ciężko dla Ojczyzny pracowali. Uczcijmy to w sposób duchowy jak i w formie materialnej. Jak informowaliśmy wcześniej, mamy zamiar położyć granitowy głaz, upamiętniający to wydarzenie z napisem. „W duchu wdzięczności Bogu i przodkom naszym w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. My rodacy”. Każdy, kto chce uczestniczyć cząstką swoją, w budowie pomnika, może złożyć swoją ofiarę. Uroczyste odsłonięcie pomnika przez ks. Biskupa Mirosława Milewskiego odbędzie się w niedzielę 7 października.
16. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień, NA 100 DNI przed Świętem Niepodległości do 11 listopada lub na dłuższy okres.
17. Organizujemy pielgrzymkę na odpust w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa 9 września 2018 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
18. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
19. Zostało jeszcze kilka plecaków do zabrania, wypełnienia ich przyborami szkolnymi oraz przekazania dzieciom z ubogich rodzin. Zabierzmy je, abyśmy nie musieli ich oddawać do Caritasu.
20. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
21. Dziękujemy za ofiary złożone na obelisk Niepodległości, który wykonujemy, za modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to