Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 stycznia 2020 r.
przez

1. Niedziela Zwykła (Niedziela Chrztu pańskiego), Rok A

1. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali VII Orszak Trzech Króli oraz tak licznie wzięli w nim udział. Było to nasze wspólne wyznanie wiary.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli i wychowawców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli domu parafialnego.
4. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. W piątek o godz. 12.00 odbędą się obchody 75 Rocznicy Zbrodni na Piaskach. Spotkanie rozpocznie się przy pomniku na Piaskach. Więcej informacji o obchodach na tablicy ogłoszeń.
6. W najbliższą sobotę 18 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnot modlitewnych istniejących przy naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. a po niej Agapa w domu parafialnym. Tegorocznej uroczystości przewodniczyć będzie Franciszkanin Ojciec Jacek Staszewski Asystent Regionu Warszawskiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Serdecznie zapraszamy członków stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych do udziału w naszym modlitewnym i radosnym spotkaniu. W czasie naszego spotkania zostanie złożony Dar dla Dzieciątka. Więcej informacji w Szczęść Boże.
7. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 stycznia o godz. 10.00 w Parafii św. Michała. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem. Spotkania dla osób borykających się z niepełnosprawnością i ich rodzin trwają już od ponad 2 lat i coraz bardziej się rozrastają. Korzysta z nich ok.. 100 osób. Organizatorzy poszukują do tych spotkań wolontariuszy. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych do udzielenia pomocy odbędzie się w środę 15 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie stowarzyszenia Idziemy na spacer, w parafii św. Michała. Więcej informacji o spotkaniu wolontariuszy i o najbliższym spotkaniu dla niepełnosprawnych w Szczęść Boże. w Szczęść Boże.
8. W najbliższa niedzielę 19 stycznia ojciec Jacek Staszewski głosić będzie kazania o Franciszkańskim Zakonie Świeckich, promując to stowarzyszenie.
9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
10. Również za tydzień w niedzielę odbędzie się przedstawienie jasełkowe „Zbawiciel przyszedł na ziemię” w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły. Przedstawienie odbędzie się w naszej sali teatralnej o godz. 16.00.
11. W niedzielę 26 stycznia o godz. 15.00 w naszej świątyni odbędzie się XXII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płońsku Con Grazia wraz z solistami scen warszawskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.
12. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (13 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); nr 9C (2 księży);
Wtorek (14 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Kopernika nr 9B (1 ksiądz); nr 30 (2 księży ), 32 ( 2 księży);
Środa (15 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zacisze nr 7 (1 ksiądz); Zacisze nr 9 ( 2 księży); ul. Grunwaldzka nr 42 ( budynek poczty), nr 47, nr 46/48 (1 ksiądz); ); nr 50 i 52 (1 ksiądz);
Czwartek (16 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka nr 55, 54 i 56 (1 ksiądz); 63A i 63 C (1 ksiądz); nr 65 (1 ksiądz); nr 67 i 65 A (1 ksiądz);
Piątek (17 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka nr 65 B (1 ksiądz); nr 65 C (1 ksiądz); nr 65 D (1 ksiądz); nr 63, 63 B oraz 65 D – od ostatniej klatki ( 1 ksiądz);
Sobota (18 stycznia) – od 8.30 – domy jednorodzinne – ul. Wiejska i Polna (2 księży) – jeden od Państwa Mardzyńskich, drugi od ul. Polnej od Państwa Ważyńskich, a po skończeniu kolędy na ul. Polnej od Państwa Dominiak na ul. Wiejskiej; ul. Cicha, Miła, Lazurowa, Główna i Zielona (1 ksiądz); ul. Jasna i Łąkowa ( 1 ksiądz); ul. Krótka i Zapłotek (1 ksiądz);
Poniedziałek (20 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka: nr 79 ( 1 ksiądz); nr 81 (1 ksiądz); nr 85 (1 ksiądz); nr 87( 2 księży) – po skończeniu kolędy pomogą w bloku nr 85;
13. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i plastyczne wypełnienie balustrad naszego chóru, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
14. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
15. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
16. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
17. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Żywej Szopki. Pełny wykaz osób, które zaangażowały się w to dzieło znajduje się w Szczęść Boże.
18. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
19. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
20. Przez dwie najbliższe niedziele 19 i 26 stycznia będziemy mieli możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
21. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
22. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
23. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
24. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to