Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 września 2021 r.
przez

25. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziś o godz. 10.00 Msza św., w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

2. We najbliższy wtorek 21 września odbędzie się Inauguracja Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników naszej Akademii. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. inf. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. profesora. Temat wykładu: „ Struktury Kolegialne Kościoła ”. Po wykładzie wręczenie indeksów nowym studentom. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W najbliższy piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji uczestników i organizatorów XVI Diecezjalnej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Po Mszy św. zawodnicy przejdą na stadion, gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne oraz turnieje piłki nożnej i piłki plażowej. Do wtorku włącznie można się jeszcze zapisać na Parafiadę. Zachęcamy do uczestnictwa, a także do oglądania Parafiady.

5. Również w piątek 24 września przy naszym kościele odbędą się badania mammograficzne. Więcej informacji oraz telefony do zapisu znajdują się na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.

6. W sobotę 16 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 zaprzysiężenie Rad Parafialnych, a o godz. 13.45 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich..
9. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy nie byli na spotkaniu w ostatni piątek, a przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie z zakrystii indeksów oraz deklaracji.
10. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2022 r.
11. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
12. Od 17 września w kinach wyświetlany będzie film zatytułowany Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
13. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 2-3 października 2021 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
14. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 na XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze . Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu znajdującym się w Szczęść Boże.
16. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2022 r. w cenie 28 zł.
17. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza do skorzystania z akcji Wieszak od dnia 20 września aż do wykorzystania zapasów. Serdecznie zapraszamy.

18. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
19. W Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone świętym dzieciom „Mali Giganci” – święte dzieci: jakie są i skąd się biorą?”. W Szczęść Bożę znajdziemy równie kilka uwag liturgicznych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
20. W Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń znajduje się oferta pracy. Zachęcamy bezrobotnych do zapoznania się z ofertą.
21. W Szczęść Boże ukazywał się kolejny artykuły poświęcony Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęty z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
22. Przeżyliśmy tydzień temu beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to