Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12 września 2021 r.
przez

24 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników.
2. Również dzisiaj w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXIII Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina. Zapisy na rajd również przed startem.
3. Jutro o godz. 16.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
4. We wtorek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji. Msze św. o 7.00 i 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież by uczcić patrona dzieci i młodzieży.
6. Uroczystość poprzedzi trzydniowe Triduum od środy do piątku. Każdego dnia o godz. 18.00.
7. W czasie Triduum rozpoczniemy roczny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentów Świętych. W środę zapraszamy dzieci z klas III – przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., w czwartek dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych a w piątek młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starsi przygotowujący się do Bierzmowania.
8. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Za Msze św. za Ojczyznę odpowiada w tym roku ks. Wojciech.
9. W piątek miną 82 lata od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.
10. W najbliższą niedzielę 19 września o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
11. W najbliższym czasie odbędą się spotkania Rad Parafialnych, które rozpoczynać się będą o godz. 19.30.
– w poniedziałek 13 września Parafialnej Rady Duszpasterskiej
– w czwartek 16 września Parafialnej Rady Gospodarczej
12. We wtorek 21 września odbędzie się Inauguracja Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników naszej Akademii. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. inf. prof. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. profesora. Temat wykładu: „ Struktury Kolegialne Kościoła ”. Po wykładzie wręczenie indeksów nowym studentom. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów.
13. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2021 r.

14. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

15. Dzisiaj w Parafii św. Michała rozpoczyna się 8 Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty przez 3 niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
16. Organizujemy Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży w piątek 24 września. Więcej informacji o parafiadzie na plakatach i w Szczęść Boże.
17. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
18. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
19. Do ks. Wojciecha Czajkowskiego i p. Agnieszki Jasińskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
20. Do księdza Pawła i Martyny Stankowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
21. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
22. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
23. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
24. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
25. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
26. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
27. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
28. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
29. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
30. Prosimy po Mszy św. aby młodzież z I klasy szkoły średniej, która zamierza rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, odebrała specjalne indeksy. Zaś młodzież z II klasy szkoły średniej i starsi, którzy pod koniec tego roku szkolnego zamierzają przystąpić do Bierzmowania odbierają indeksy i specjalne deklaracje, które trzeba oddać do końca września. Indeksy i deklaracje zabieramy z zakrystii.
31. Nasza parafia od wielu lat organizuje uroczystość jubileuszy małżeńskich. W tym roku z racji pandemii uroczystość została przeniesiona z Poniedziałku Wielkanocnego na 26 września br. o godz. 13.45. Jubilaci, którzy jeszcze nie zgłosili się a chcą wziąć udział w uroczystości, mogą to uczynić do piątku włącznie, abyśmy mogli zwrócić się do księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo.
32. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 2-3 października 2021 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
33. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
34. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.00. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 11.15. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą by ć osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
35. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 na XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze . Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu znajdującym się w Szczęść Boże.
36. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Krakowa, Wadowic, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 21-22 września. Zapisy i informacje u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Ks. Jaworskiego 23 lub pod numerem telefonu, który podany jest w Szczęść Boże.
37. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2022 r. w cenie 28 zł.
38. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
39. W Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone świętym dzieciom „Mali Giganci” – święte dzieci: jakie są i skąd się biorą? W tym numerze „Jezus – Zbawiciel. Synostwo Boże i zawierzenie”. W Szczęść Boże znajdziemy również list Episkopatu na rozpoczynający się dziś Tydzień Wychowania.
40. Przeżywając dzisiaj beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
41. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
42. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek dla mieszkańców Afganistanu.
PROBOSZCZ

Udostępnij to