Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

11 Niedziela Zwykła Rok B
1. Dzisiaj kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa, Procesja Eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej i błogosławieństwo.
2. Jutro przypada 20 rocznica śmierci śp. ks. Romualda Jaworskiego. O godz. 17.00 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 18.00 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni.
3. W poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem.
4. W środę od godz. 16.00 do 17.30 spowiedź dla kandydatów Bierzmowania, świadków oraz członków rodzin.
5. W najbliższy czwartek 17 czerwca odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania oraz Uroczystość Jubileuszu 40 – lecia parafii. O godz. 16.00 Bierzmowanie a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za 40 lat istnienia naszej parafii. Uroczystościom przewodniczyć będzie Biskup Płocki, Piotr Libera. O godz. 17.45 uroczystość poprzedzi przedstawienie krótkiego rysu historycznego parafii. Po zakończeniu Mszy św. dziękczynnej Ksiądz Biskup poświęci Krzyż Morowy, który ustawiony będzie na terenie kościelnym. Niech ten krzyż przypomina nam o tym trudnym czasie, który przeżywamy, o ofiarach pandemii, ale nade wszystko abyśmy zwrócili swoje serca do Boga w ufnej modlitwie. W Szczęść Boże znajdziemy historię i znaczenie stawiania krzyży morowych. Na zakończenie uroczystości zrobimy pamiątkowe zdjęcie za schodach naszej świątyni, podobnie jak to było 10 lat temu, gdy przeżywaliśmy 30 – lecie parafii z Kardynałem Józefem Glempem, Prymasem Polski i Biskupem Piotrem Liberą. Będzie również jubileuszowy tort w parafialnym ogrodzie. Msze św. przyjęte w tym dniu na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby ktoś chciał przenieść odprawianie Mszy św. na inny dzień to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału w naszej parafialnej uroczystości, aby Bogu dziękować za to dzieło, któremu na imię Parafia św. Maksymiliana Kolbego.
6. Biskupi zgromadzenie na Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że od przyszłej niedzieli zniesiona zostaje w całej Polsce dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
7. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
8. We wtorek 22 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy na zebranie członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
9. W najbliższym czasie odbędą się dwie imprezy rekreacyjno-sportowe organizowane przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian. W sobotę 26 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 Festyn Rodzin na rozpoczęcie wakacji, a w niedzielę 27 czerwca Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach.
10. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA od jutra rozpoczyna nabór uczniów na rok 2021/22. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.

11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
12. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
13. Po przerwie spowodowanej 3 falą pandemii, prosimy aby poszczególne grupy i stowarzyszenia wznowiły spotkania wg wcześniej ustalonych grafików. Zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
14. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Do wczesnej jesieni kawiarenka czynna jest w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
15. W 2022 roku Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 15 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 29 maja.
16. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
17. W dniach 18-22 lipca organizowana jest Pielgrzymka do Wilna. Informacje i zapisy u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Jaworskiego 23. Więcej informacji w Szczęść Boże.
18. Nasza parafia wydała książkę poświęconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujący artykuł: „To czego ludziom najbardziej brakuje to poznać Boga” oraz artykuły poświęcone setnej rocznicy poświęcenia naszego Narodu Bożemu Sercu oraz artykuł poświęcony św. Józefowi Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść
21. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to