Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 grudnia 2020 r.
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok B

1. Dzisiaj – o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców w intencji dzieci oraz Masza św. w intencji członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ z racji 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na prośbę IPN-u zachęcamy aby o godz. 19.30 wystawić w oknach zapalone świece. To przypomnienie tego tragicznego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny oraz znak solidarności wielu osób z poszkodowanymi.
– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Spotkanie będzie też transmitowane na facebooku. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej. Dzieciom, które uczestniczyć będą zdalnie w spotkaniu, medaliki poświęcimy w czasie bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. W tym roku wyjątkowo prosimy, aby rodzice sami nabyli medaliki dla swoich dzieci
– o godz. 18.00 w katedrze płockiej Biskup Płocki wraz z kapelanami sprawować będzie Mszę św. w intencji chorych oraz wszystkich opiekujących się chorymi
2. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ojciec Tomasz Nowak – Przeor Dominikanów w Łodzi, znany kaznodzieja. Rekolekcje potrwają do niedzieli włącznie.
3. Msze św. dla dorosłych od czwartku do soboty o godz. 6.30, 10.00; 11.30; 17.00 i 18.30 i 20.00. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. dla starszych i chorych, a o godz. 11.30 dla małych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły oraz rodziców, ze specjalnym Błogosławieństwem małych dzieci. W niedzielę porządek nabożeństwa niedzielny. Do Sakramentu Pokuty przystępujemy od czwartku do soboty na wszystkich Mszach św. W Szczęść Boże umieściliśmy rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech one pomogą nam dobrze przygotować się do spowiedzi. W tym roku z racji pandemii nie będzie oddzielnych spotkań dla dzieci i młodzież. Dzieci i młodzież, które są zdrowe i nie mają obaw zakażenia przybywają na ww. Msze św. razem z rodzicami. Msze św. będą transmitowane na fb-u.
4. Program rekolekcji zamieszczony jest również w Szczęść Boże.
5. Podczas rekolekcji nieczynna będzie kancelaria parafialna. Pilne sprawy w zakrystii.
6. W czwartek przypada III czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i grup istniejącej przy naszej parafii, a także spoza jej granic.
7. W czwartek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie dla młodzieży szkół średnich z I i II klasy oraz wszystkich starszych przygotowujących się do Bierzmowania. Msza św. i spotkanie będzie też transmitowane na facebooku.
8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św., który odbędzie się w czasie Świąt.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Spotkanie będzie też transmitowane na fb-u.
10. Stolica Apostolska ogłosiła Rok św. Józefa od 8 grudnia 2020 r. do 08 grudnia 2021 r. w czasie którego pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Więcej informacji na stronie diecezjalnej.
11. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (…)”.
Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
13. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
14. Zapraszamy na Roraty każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Dla dzieci czekają słodkie niespodzianki.
15. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
16. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania kalendarza parafialnego na 2021 r. Kalendarze znajdują się przy wyjściach ze świątyni.
17. Po Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
18. Możemy również nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.
19. Zachęcamy do nabywania czasopisma Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się również nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych naszemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
21. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to