Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 listopada 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 listopada 2022 r.
33. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
2. W środę obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie na tę godzinę chór parafialny, służbę liturgiczną, wszystkie formacje harcerzy oraz parafian. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu. W tym dniu możemy również uzyskać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy ze spowiedzi św. Tegorocznej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Janusz Nawrocki, budowniczy świątyni w Modlinie Twierdzy. Taca z uroczystości odpustowej przeznaczona będzie na budowę kościoła w Modlinie. W czasie odpustu czynne będzie stoisko z książką religijną.
3. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa od 1 lutego br. w każdej parafii odbywa się Dzień Eucharystyczny. Dla naszej parafii ten dzień wyznaczono w uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Program Dnia Eucharystycznego umieściliśmy w Szczęść Boże, w miejscu gdzie podawane są intencje mszalne. Zachęcamy do licznego udziału w tym szczególnym dniu dla naszej parafii, jakim jest Odpust i Dzień Eucharystyczny. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie grup modlitewnych i stowarzyszeń, które chcą podjąć nocną adorację. W tym dniu służyć będziemy pomocą w konfesjonale w czasie Mszy św. oraz od godziny 21.00 do 23.00.
4. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. W sobotę 19 listopada w naszej parafii obchodzić będziemy XXXVII ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Na uroczystość diecezjalną zapraszamy młodzież z 8 klasy szkoły podstawowej, ze szkoły średniej oraz studentów. Początek spotkania o godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza św. w intencji młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery. Więcej informacji o spotkaniu młodych w Szczęść Boże.
6. Również w sobotę 19 listopada w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne pod hasłem:
PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE! Spotkanie przygotowują organizatorzy Różańca do granic. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
7. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii p. Adriana Pakułę, autora rekolekcji ODDANIE33, które przygotowują do oddania się Matce Bożej w duchu całkowitego oddania Niepokalanej, praktykowanego przez św. Maksymiliana Marię Kolbe. Rekolekcje mają imprimatur oraz błogosławieństwo Kościoła.
8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Zapraszamy członków i wszystkich zainteresowanych franciszkańskim przesłaniem. Więcej informacji o Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Szczęść Boże.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
10. Parafialny Zespół Caritas pragnie pomóc braciom i siostrom na Ukrainie i niniejszym zwraca się z gorącą prośbą do Parafian o ciepłą bieliznę, swetry, kurtki, buty itp. rzeczy, aby zdążyć przed zimą. Zbiórka do 25 listopada w Domu Parafialnym na parterze. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
11. Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika istniejąca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na odpust NMP Objawiającej Cudowny Medalik do Warszawy w dniu 26 listopada br. Więcej informacji o wyjeździe i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
12. W ramach inicjatywy rodzin z naszej parafii, organizowane są warsztaty Akademii Familijnej -Miłość małżeńska. Więcej informacji w Szczęść Boże.
13. Od 11 listopada w polskich kinach wyświetlany jest film Prorok o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
14. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

15. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
16. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
18. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
19. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to