Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 maja 2018 r.
przez

7 Niedziela Wielkanocna Rok B Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
2. Dzisiaj pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 rozpoczniemy odmawianie pierwszych trzech części Różańca. Potem Msza św., ostatnia część modlitwy różańcowej, Litania do Matki Bożej, procesja fatimska i błogosławieństwo.
3. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii IX Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 – 16.00.
4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania przy figurkach w czasie majowego lub we własnych domach w gronie rodzinnym.
6. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed I Komunią św. Dzieci ze SP nr 2 i NSP Żywioły – 14 i 16 maja; dzieci ze SP nr 4 – 15 i 18 maja. Próby rozpoczynają się o godz. 16.30.
7. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchania wstępne, które odbędą się 18 i 19 maja w siedzibie szkoły przy ul. Płockiej. Więcej informacji o przesłuchaniach na plakatach na zewnątrz świątyni i w sekretariacie szkoły.
8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Parafii św. Michała kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże
9. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha św. po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Smardzewa. Ze względu na znikomą frekwencję osób wracających pieszo ze Smardzewa powrót odbędzie się autokarem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dorocznym zwyczajem za tydzień o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie również autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa.
10. Za tydzień w naszej parafii już po raz XIV odbędzie się Festyn Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w festynie. Niech to będzie nasze rodzinne święto. Festyn zakończy koncert Zespołu 2 + 1 o godz. 20.00, potem losowanie głównych nagród i Apel Jasnogórski. Więcej informacji o festynie w Szczęść Boże. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy jeszcze składać fanty na loterię fantową oraz zgłosić chęć pomocy lub upieczenia ciasta.
11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
12. W dalszym ciągu trwają zapisy na XIV Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 25 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
13. W sobotę 26 maja odbędzie się Marsz Gwiaździsty Rowerem przez powiat płoński. Więcej informacji o marszu na plakatach na zewnątrz świątyni.
14. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Dźwirzynie nad morzem dniach 28 lipca 08 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. Przy zapisie wpłacamy 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
15. Z racji małej ilości chętnych odwołana jest pielgrzymka do Toruniu . Trwają zaś zapisy na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Licheniu 16 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja.
16. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie na Ogólnopolski Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Pielgrzymka odbędzie się 20 maja. Zapisy u osób ze Wspólnoty Krwi Chrystusa. Więcej informacji w Szczęść Boże.
17. Organizujemy wyjazd do Częstochowy w sobotę 02 czerwca na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u ks. Andrzeja. Więcej informacji o pielgrzymce KŻR w Szczęść Boże.
18. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
19. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Koziminach Stachowo, Koziminach Nowych, Cieciórkach i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
20. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy nieodpłatny numer Dobre Nowiny.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to