Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C
1. Trwa Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Zachęcamy aby dzieci, które przyjdą na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przyniosły ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie nabożeństw nastąpi losowanie nagród wśród tych, którzy przyniosą ilustracje.
2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, 17.15 lub 20.00.
3. W minioną niedzielę w czasie rekolekcji w Popowie k/Wyszkowa, nasi nadzwyczajni szafarze Komunii św. otrzymali przedłużenie misji na kolejny rok. W czasie tych rekolekcji misję do udzielania Komunii św. otrzymali również dwaj nowi szafarze, którzy odbyli specjalne przygotowanie teologiczno-pastoralne. Są nimi: Andrzej Kasiński i Mariusz Głowacki. Niech posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. będzie dobrem dla naszej parafii a także niech uświęca ich życie.
4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
5. Dziś 13 marca w rocznicę objawień Fatimskich po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 odmówimy Różaniec prosząc Maryję o cud zakończenia wojny na Ukrainie. Niech to będzie zwycięstwo Maryi.
6. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
7. W sobotę przypada Uroczystość Św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Nowenna do św. Józefa do piątku włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Również w sobotę odbędzie się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
9. Za tydzień a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
10. Stowarzyszenie Bądźmy Razem istniejące przy naszej parafii i Parafialne Koło Caritas organizuje zbiórkę śpiworów, koców, ręczników, piżam, szlafroków, kapci, karimat, środków czystości i innych rzeczy, które zostaną przekazane uchodźcom wojennym. Zbiórka organizowana jest w Domu Pomocy św. Siostry Faustyny.
11. Pomoc humanitarną organizuje również stowarzyszenie Idziemy na Spacer. W siedzibie stowarzyszenia przy kościele św. Michała możemy składać podobne rzeczy, które wymieniłem wyżej oraz żywność dla dorosłych i dzieci.
12. Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia kurs Maria Magdalena. To rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu. Więcej informacji o rekolekcjach oraz możliwość zapisu znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy niewiasty do zapoznania się z propozycją rekolekcji.
13. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy jubilatów o kontakt do 3 kwietnia abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów.
14. W każdą sobotę od godz. 19 do godz. 20 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
15. Ze stolików za ławkami możemy nabywać Baranki Wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 6 zł.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy.
17. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny.
18. Dziękuję za złożone ofiary na nasze prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
19. Dziś w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
PROBOSZCZ

Udostępnij to