Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 października 2019 r.
przez

28. Niedziela Zwykła, Rok C

Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
Dzisiaj Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Początek godz. 16.00.
Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach. W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół zostanie jutro odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
We wtorek 15 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwie.
W środę przypada 41 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II.
W środę organizujemy III Bieg Papieski. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Więcej informacji o biegu na plakatach. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły.
W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
W piątek o godz. 13.30 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Organizujemy również wyjazd na uroczystości diecezjalne do Płocka. Wyjazd o godz. 16.30. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
W najbliższą sobotę 19 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej w Osuchowej k/Ostrowi Mazowieckiej. Więcej informacji o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń. Zapisy również w zakrystii.
Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Michała. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na cele misyjne.
W sobotę 26 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci, dorosłych i młodzież odpowiednio o godz. 16.30, 17.15 i 18.45.
W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Objawieniach Matki Bożej w Quito w Ekwadorze. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne