Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

19 Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
2. Jutro w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. Uroczystą sumę odpustową z udziałem zaproszonych księży z dekanatu płońskiego oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. Krzysztof Kozłowski. Jutro w Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św.
3. Dzisiaj oraz przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników, Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem oraz publikacji o naszej parafii. Zachęcamy do nabywania książki o św. Maksymilianie zatytułowanej Wiara i ofiara.
4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.
5. Również we wtorek w naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne związane z 103 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w Parafii św. Michała.
6. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Uroczystość Wniebowzięcia w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Słowenii w wyniku niebywałej w skutkach powodzi. Pełny tekst Apelu znajduje się w Szczęść Boże.
7. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
8. W sobotę 19 sierpnia w Arcelinie odbędą się uroczystość związana ze 103 rocznicą Bitwy pod Arcelinem. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystość oddając hołd poległym.
9. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi.
10. Również w niedzielę 20 sierpnia o godz. 15.00 w auli domu parafialnego odbędzie się konferencja poświęcona rodzinie, zatytułowana Rodzina szkołą miłości. Więcej informacji o konferencji na plakatach na tablicy ogłoszeń.
11. W dniach 25-26 sierpnia organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Borkowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dzieci zaangażowanymi w scholi parafialnej, w służbie ministranckiej i harcerskiej oraz innych. Istnieje możliwość wzięcia udziału w 1 dniu spływu.
12. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00. Apele jeszcze dzisiaj i jutro.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu alejkę procesyjną.
KS. PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to