Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 13 września 2020 r.
przez

24 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii młodych ludzi ze Wspólnoty CENACOLO i za złożone świadectwo.
2. Dziękujemy również Skautom Europy za zaprezentowanie swojej działalności i zachęcamy młodych ludzi do włączenia się do skautowskiego ruchu.
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników.
4. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
5. Dzisiaj o godz. 18.00 w sali teatralnej odbędzie się podsumowanie I roku przygotowania do Bierzmowania. Kandydaci proszeni są o przyniesienie wypełnionych indeksów.

6. Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.

7. Inauguracja I i II roku przygotowania do Bierzmowania odbędzie się na Mszy św. we wtorek 15 września o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starszych, którzy jeszcze nie byli u Bierzmowania a także ich rodziców. Po Mszy św. wręczone zostaną indeksów oraz przekazane są podstawowe informacje.
8. W czwartek minie 81 lat od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.
9. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Za Msze św. za Ojczyznę odpowiada w tym roku ks. Wojciech.
10. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji. Msze św. o 7.00 i 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież by uczcić patrona dzieci i młodzieży.
11. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Msze św. w sobotę i niedzielę o godz. 8.45 i 11.15.

12. Wykaz dni, w których odbywają się próby, godziny spowiedzi w piątek oraz udział w Białym Tygodniu podaliśmy w Szczęść Bożena, stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i fb. Zapoznajmy się z podanymi informacjami.

13. W zawiązku z Uroczystością Komunii św. zwracamy się z prośbą do Parafian, aby w najbliższą niedzielę przybyli na Msze św. inne niż 8.45 i 11.15, by dać możliwość udziału w Uroczystości Rodzicom i Rodzinie. Prosimy, aby tylko najbliżsi weszli do kościoła, a pozostali by uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz św.. ze względu na warunki epidemiologiczne.

14. W niedzielę 27 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXI Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
15. Komenda Policji w Płońsku informuje, że w ostatnim czasie na terenie powiatu płońskiego doszło do oszustw, których ofiarami stały się starsze osoby. Policja apeluje o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi. Pełny tekst Apelu Policji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
16. W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Te obostrzenia są dla naszego wspólnego dobra.
17. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
18. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
19. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
20. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2021 r.
21. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
22. W Szczęść Boże zamieszczony został również List Episkopatu Polski na Tydzień Wychowania, który dzisiaj zaczynamy.
23. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2021 r. w cenie 28 zł.
24. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. Chroń swój Kościół, Matka Boża z La Salette wzywa do nawrócenia, Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy, Bóg jest Kimś zachwycającym i wiele innych ciekawych artykułów.
25. Pragniemy zorganizować w naszej parafii grupę dorosłych ministrantów. Dorośli ministranci służyć będą na jednej z Mszy św. niedzielnych. Zapraszamy osoby starsze, które przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
26. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz dla prześladowanych chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu.
27. Za tydzień ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na Katolickie Radio Diecezji Płockiej. W Szczęść Boże jest specjalny Komunikat Biskupa Płockiego.
28. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to