Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 czerwca 2020 r.
przez

11 Niedziela Zwykła Rok A

1. Dzisiaj ks. Wojciech Ciemerych obchodzi Uroczystość 25 lecia kapłaństwa. Msza św. jubileuszowa o godz. 12.30. We Mszy św. dziękować będziemy Dobremu Bogu za dar kapłaństwa ks. Wojciecha oraz będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii i Kościele.
2. Również dzisiaj przypada 19 rocznica śmierci śp. ks. Romualda Jaworskiego. O godz. 16.30 przy Jego grobie odmówimy Różaniec, a o godz. 17.30 za zmarłego Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w naszej świątyni.
3. Dzisiaj o godz. 18.00 w sali teatralnej odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży klas I przygotowujących się do Bierzmowania
4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00.
5. Zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Pobłogosławimy wtedy wianki z nowych pędów ziół i kwiatów oraz udzielimy specjalnego Błogosławieństwa małym dzieciom.
6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
7. Trwa nowenna przed Poświęceniem Arcybractwa Straży Honorowej, które istnieje w naszej parafii od 22 lat, naszych rodzin i nas samych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt poświęcenia będzie miał miejsce na Jasnej Górze w najbliższą sobotę 20 czerwca o godz. 13.30. Transmisja w Telewizji Trwam. W kościele Nowenna w czasie nabożeństwa czerwcowego. Treść Nowenny znajduje się również w Szczęść Boże. Tam też znajduje się Akt Poświęcenia. Ten Akt odmówimy w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św.
8. Dzisiaj i w środę o godz. 20.00 w naszym kinie wyświetlany będzie film Najświętsze Serce. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmu o Najświętszym Serce Pana Jezusa.
9. Za tydzień:
– o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej
– po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców przed Pierwszą Komunią św.
10. Organizowane są warsztaty dla małżonków i rodziców w ramach Akademii Familijnej. Więcej informacji o warsztatach wraz z możliwością zapisów w Szczęść Boże.
11. Po przerwie spowodowanej pandemią wznowiła pracę Poradnia Rodzinna. Wykaz specjalistów, dni oraz godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże. Zachęcamy do korzystania z poradni. Doradca rozwoju osobistego zaprasza w każdą środę o g. 18.00. Szerzej o rozwoju osobistym piszemy w tym numerze.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.

13. W Szczęść Boże polecamy do przeczytania Zaproszenie Biskupa Płockiego Piotra Libery na Uroczystośćz okazji 100. rocznicy urodzin i Chrztu św. Jana Pawła II Wielkiego, która będzie miała miejsce w Płocku w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 w Katedrze Płockiej. W Szczęść Boże znajduje się również Komunikaty Dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Musicum” im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku.
14. W Rycerzu Niepokalanej” polecamy następujące artykuły: ks. Andrzeja Panasiuka o nabożeństwach pierwszopiątkowych; Romana Guardiniego o Duchu Świętym i wierze; Kingi Hałącińskiej „Tajemnica złoczowskiego proboszcza” – czyli historia bpa Jana Cieńskiego potajemnie wyświęconego na Ukrainie oraz wiele innych ciekawych artykułów i modlitw.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o rozpoczętym procesie Beatyfikacyjnym Emilii i Karola Wojtyłów, o odnalezieniu doczesnych szczątków św. Jadwigi w Trzebnicy, o zaangażowaniu się księży i osób zakonnych w walkę z korona wirusem i inne.
16. W tym tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to