Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 kwietnia 2019 r.
przez

6. Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa Męki Pańskiej), Rok C

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywając Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela, wchodzimy w samo serce chrześcijaństwa.
2. Dzisiaj święcimy palmy na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami o 12.30.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii św.
4. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii Diecezjalne Spotkanie Młodych, któremu będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Bp Mirosław Milewski. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00, a potem młodzież z duszpasterzami przejdzie procesyjnie z palmami na dalszą część spotkania do hali sportowej przy ul. Kopernika.
5. Jutro po Mszy sw. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie i katecheza dla chrzestnych i rodziców.
6. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
7. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla jubilatów obchodzących jubileusze 25, 50 i 60 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
8. W środę dzień swojego patrona obchodzi ks. Robert Kępczyński. Życzymy ks. Robertowi Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
9. Do środy włącznie Msze św. o 7.00 i 18.00.
10. W Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Uroczyste Triduum Paschalne, w czasie którego czcić będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to największa uroczystość w ciągu roku. Niech nasze świętowanie przejawi się przez modlitwę, powstrzymanie się od zbędnych prac oraz przez uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Wypada by każdy chrześcijanin rozpoczął świętowanie od Czwartku wieczorem i by ono potrwało do Zmartwychwstania Pańskiego. Nie powinniśmy dopuścić, by gorączka przedświątecznych przygotowań przesłoniła nam tajemnicę Bożej miłości, okupioną dramatem Kalwarii.
11. Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa oraz ukazanie służebnego charakteru kapłaństwa, przez umycie nóg 12 mężczyznom. Po liturgii przeniesienie Eucharystii do Ołtarza Wystawienia. Zachęcamy w tym dniu do spożycia uroczystej kolacji w gronie rodzinnym.
12. Wielki Piątek. Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej połączona z adoracją Krzyża i przyjęciem Komunii św. Obowiązuje post ścisły. W Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
13. Wielka Sobota. Wigilia Paschalna połączona z Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece. Prosimy również o zabranie osłon na świece. W czasie tej liturgii święci się wodę. Będzie ją można zabrać po Mszy św. z kruchty naszej świątyni. Tam też będzie wystawiona przez cały Biały Tydzień. Zachęcamy jednak do tego, aby przynieść ze sobą wodę w buteleczkach, którą w czasie Nabożeństwa poświęcimy. Wigilia Paschalna to Wielka Noc oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to bowiem jedyna, niepowtarzalna Noc, w czasie której chrześcijanin winien uświadomić sobie i przeżyć Tajemnicę Zbawienia.
14. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę o godz. 20.00, gdyż jest to noc modlitewnego oczekiwania. Uczyńmy wszystko, by Wielkie Dni stały się rzeczywiście Naszymi Wielkimi Dniami. Godnie przeżyjemy Triduum Paschalne gdy będzie osobista modlitwa, czytanie Pisma św., adoracja Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie oraz udział w Liturgii Trzech Wielkich Dni.
15. Adoracja przy Ołtarzu Wystawienia oraz przy Grobie Pana Jezusa trwać będzie od Nabożeństwa Wieczerzy Pańskiej aż do Rezurekcji. Z czwartku na piątek czuwać będą Skauci Europy-starsza grupa, z piątku na sobotę strażacy z Płońska i Kownat, w sobotę w ciągu dnia Skauci Europy – młodsza grupa, z soboty na niedzielę osoby indywidualne. Adorację Pana Jezusa w Grobie podjęły również KŻR. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Lista osób indywidualnych, które chcą podjąć adorację w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę znajduje się w zakrystii. Prosimy o kontakt w zakrystii, gdyby inne grupy modlitewne lub osoby podjęły się adoracji. Siostry i Bracia! W miarę możliwości przybywajmy wszyscy na modlitwę, by trwać przy Jezusie, który za nas oddał swoje życie, abyśmy otrzymali niebo.
16. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co pół godz. odbywać się będzie poświęcenie pokarmów. W tym czasie będziemy również służyć pomocą w konfesjonale.
17. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 17.00 do 17.50. Nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Wigilii Paschalnej i w I Dzień Wielkanocy.
18. Nasza parafia włączyła się w akcję Noc konfesjonałów. Więcej informacji o akcji na stronie parafialnej i fb-u.
19. Rezurekcja w niedzielę o 6.00. Zapraszamy asystę, która przychodzi kilkanaście minut wcześniej, aby się przygotować do procesji. Prosimy również dziewczynki do sypania kwiatkami.
20. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. godz. 13.45 zostanie udzielony sakrament chrztu, a w Poniedziałek Wielkanocny również o godz. 13.45 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
21. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwołana jest Msza św. o godz. 7.00 i 19.00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny odwołana jest Msza o 19.00. Inne Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
22. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny szafarze pójdą do chorych z Komunią św., do których chodzą w każdą niedzielę.
23. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, a od piątku również przy Grobie Pańskim.
24. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa w dniu 4 maja br. Więcej informacji o pielgrzymce i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
25. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
26. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
27. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
28. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
29. Dzisiaj osoby ze Stowarzyszenia Bądźmy Razem, rozprowadzają ozdoby świąteczne.
30. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz, do którego dzieci wkładają Skarbonki Caritas.
31. Zachęcamy do zabrania ze skarbon za ławkami Przewodników po Wielkim Tygodniu składając dobrowolną ofiarę. Zawarte są tam informację jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień.
32. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
33. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to