Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 lipca 2019 r.
przez

15 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Wczoraj zakończyła się 31 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dziękujemy opiekunom państwu Kindze i Andrzejowi Rogowskim za pomoc w organizacji wyjazdu a zawodnikom gratulujemy osiągnięć.
2. Dzisiaj mija szesnaście lat od śmierci śp. ks. Adama Sasina, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1983-84. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. We wtorek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na tej Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz. Msze św. w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00.
4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami, zapraszają w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na modlitewno – integracyjne spotkanie dla osób borykających się z chorobą /dorosłych i dzieci/, osób starszych i samotnych, która jest okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i do spotkania we wspólnym gronie i spędzenia mile czasu. Po Mszy Świętej zapraszamy na krótkie spotkanie integracyjne do naszego ogrodu.
6. W piątek 26 lipca przy Centrum Zdrowia Szansa, przy ul. Wiejskiej 25b odbędą się bezpłatne badania wzroku. Więcej informacji o badaniach na tablicy ogłoszeń.
7. Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. Zachęcamy także do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
8. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
9. Do 01 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
10. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o święceniach kapłańskich udzielonych choremu klerykowi, który żył jako ksiądz kilka dni, o cudach eucharystycznych oraz o Pierwszej Pielgrzymce do Ojczyzny Papieża Jana Pawła II”. Zachęcamy do zabrania, a po przeczytaniu do przekazania sąsiadom lub znajomym.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
12. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to