Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 listopada 2021 r.
przez

33. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają Biblię pierwszego kontaktu, która będzie im służyła w dobrym przygotowaniu do przyjęcia pierwszej Komunii św. Z racji pandemii Msza św. o godz. 12.30 i spotkanie będzie transmitowane na profilu fb parafii. Dzisiejszą niedzielą dzieci klas trzecich kończą pierwszy etap przygotowania do przyjęcia Komunii św. Z trójkącików umieszczanych na otrzymywanych karteczkach wyszło specjalnie przygotowane hasło. Proszę podpisane karteczki z ułożonym hasłem dostarczyć do katechetów.
2. We wtorek obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie na tę godzinę chór parafialny, służbę liturgiczną, wszystkie formacje harcerzy oraz parafian. W tym dniu dziękować będziemy Panu Bogu za dar świątyni parafialnej, za jej budowniczych – na czele ze śp. ks. Romualdem Jaworskim – za dobrodziejów świątyni, dzięki którym może ona istnieć i funkcjonować, za posługę Straży Honorowej, która jej strzeże oraz za wszystkich, którzy przychodząc tutaj na wspólne uroczystości lub prywatną adorację, napełniają jej mury ciepłem modlitwy, dzięki czemu możemy się w niej czuć jak w domu. W tym dniu możemy również uzyskać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy ze spowiedzi św. Tegorocznej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Kan. dr Marek Wilczewski, nowy proboszcz z Baboszewa. W czasie odpustu czynne będzie stoisko z książką religijną.
3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. Decyzją papieża Franciszka od tego roku ŚDM w diecezjach będą obchodzone nie jak dotychczas w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę, 21 listopada będziemy obchodzić XXXVI ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Jego hasłem są słowa z Dziejów Apostolskich „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16).Na uroczystość diecezjalną zapraszamy młodzież ze szkoły średniej oraz studentów. Zapisy u Ks. Wojciecha Czajkowskiego.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
6. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
7. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
8. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
9. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odpust zupełny dla zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Więcej informacji w Szczęść Boże.
10. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
11. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
12. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
13. W naszej parafii od kilkudziesięciu lat posługę pełnią doradcy życia rodzinnego, a od 8 lat oprócz doradców posługę pełnią również: prawnik, psycholog, pedagog, specjalista od uzależnień i współuzależnień, doradca rozwoju osobistego, kapłan, a od jutra również doradca rodzinny i wychowawczy. Wiemy doskonale, że w chwili obecnej w naszym życiu i w życiu naszych rodzin pojawiają się różne problemy natury psychicznej, emocjonalnej, pedagogicznej, prawnej, małżeńskiej i wiele innych. W naszej Poradni rodzinnej możemy znaleźć pomoc. Korzystajmy więc gdy się pojawią jakieś problemy. Wykaz dni oraz godziny urzędowania specjalistów znajdziemy w Szczęść Bożę, na tablicy ogłoszeń, we witrynie domu parafialnego i na fb-u. Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku. Porady są bezpłatne. Dziękujemy specjalistom za bezinteresowną pomoc.
14. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
15. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć kalendarz parafialny w cenie 6 zł, gdzie znajdziemy podstawowe informacje z życia liturgicznego naszej wspólnoty parafialnej. Znajdziemy tam również wiele zdjęć z naszych uroczystości, m.in. z uroczystości 40 lecia istnienia parafii.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się publikacje poświęcone naszej trosce o zmarłych. Jak wielką wagę ma modlitwa za zmarłych.
17. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły o zawierzeniu Polski św. Józefowi, artykuły o pomocy zmarłym oraz wiele innych ciekawych artykułów.
18. W najbliższa niedzielę 21 listopada, po wszystkich Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace jakimi są instalacje fotowoltaiczne.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to