Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 maja 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Wielkanocna A

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 10.30 i 12.00.
2. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii XII Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton oraz do komitetu organizacyjnego. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 – 16.00.
3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę.
4. Trwają zapisy na XVII Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku w piątek 19 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia do wtorku włącznie.
5. W piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji uczestników Parafiady.
6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
7. W piątek 19 maja o godz. 19.00 pierwsza próba przed Bierzmowaniem.
8. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 15 i 17 maja oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 18 i 19 maja. Wszystkie próby rozpoczynają się o godz. 16.30.
9. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy Zespół Muzyczny “TaRuta” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół zajmie się oprawą muzyczną Mszy św. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia płyt i pamiątek ze Wschodu. Zespół wspiera również sierociniec w Tarnopolu. Dla dzieci z sierocińca w najbliższym tygodniu możemy składać: słodycze, jedzenie, ubranka przybory szkolne, pieluchy i chemia. Produkty możemy składać do niedzieli włącznie w domu parafialnym w salce na parterze.
10. W niedzielę 28 maja po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
12. W dniach 2-3 czerwca organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. W zakrystii możemy odebrać płyty z pielgrzymki do Medjugorie i na Bałkany.
14. Na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu.
15. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin 4 czerwca. Rzeczy możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich oraz zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny.
18. Dziękujemy za ufundowanie telewizora wielofunkcyjnego przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, który został zamontowany w salce służącej ministrantom i dziewczynkom ze scholi.
19. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.
.
PROBOSZCZ

Udostępnij to