Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 marca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 marca 2021 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Witamy serdecznie Ojca Jacka Szymczaka Dominikanina z łodzi. Polecajmy w modlitwie ojca rekolekcjonistę i nas samych. Dziękując za podjęcie trudu przeprowadzenia Rekolekcji św. w naszej wspólnocie, życzymy mu daru słowa skutecznego, które nakłoni nas do nawrócenia i odnowy życia. Módlmy się w intencjach Rekolekcji św., za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w Szczęść Boże. Dzisiaj porządek Mszy św. i nabożeństw tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale. Od jutra do środy włącznie Msze św. dla dorosłych będą o 7.00, 10.00; 11.30; 17.00; 18.30. Do środy włącznie będą także Msze św. o godz. 20.00, na które zapraszamy młodzież szkolną, studencką i pracującą oraz dorosłych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć wcześniej. W środę o godz. 10.00 Msza św. w intencji osób chorych i starszych. Dopomóżmy, aby te osoby uczestniczyły w nabożeństwie dla nich przeznaczonym. W środę o godz. 11.30 Msza św. dla małych dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły ze specjalnym dla nich błogosławieństwem. We wtorek o godz.21.00 odbędzie się Nabożeństwo dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Z racji pandemii rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się on-line. Poszczególnym szkołom przekazane zostały informacje o terminie i godzinach nauk rekolekcyjnych. W celu uniknięcia zakażenia istnieje możliwość spowiedzi wielkanocnej dla dzieci i młodzieży w oddzielnych godzinach, innych niż dorośli, w poniedziałek 15 marca i wtorek 16 marca w godz. 15.00 do 16.00. Niezależnie od rekolekcji on – line zachęcamy o przybycie dzieci i młodzieży na rekolekcje z dorosłymi. Zachęcamy oczywiście tylko te dzieci, które nie mają infekcji i nie czują obaw zakażenia.
4. Do Sakramentu Pokuty będziemy mogli przystąpić od jutra do środy włącznie podczas wszystkich Mszy św.
5. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
6. Rekolekcje wyjątkowo w tym roku tylko do środy włącznie. Msze św. przyjęte w czwartek na 11.30,17.00 i 18.30 będą odprawione o godz. 18.00. Za zmianę przepraszamy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.
7. Dzisiaj a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
8. Dzisiaj w płońskim kinie wyświetlany będzie film ,,Czyściec’’ Seans o godz. 19.00.
9. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
10. W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do św. Józefa do czwartku włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00. Od uroczystości św. Józefa rozpoczniemy tydzień modlitw w intencji ochrony życia ludzkiego.
11. Za tydzień a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
12. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla Asysty Procesyjnej.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.15 – dla dorosłych i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45).
14. W każdą sobotę od 19 do 20 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
15. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.0. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
16. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1971 i 1996 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 21 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
17. We Wielkim Poście planujemy kolejny raz Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 26 marca po Mszy w naszym kościele o godz. 18:00. Zgłoszenia na stronie www.edk.org.pl. Wszelkie informacje oraz kontakt przez stronę facebook – https://www.facebook.com/edkplonsk
18. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 5 zł.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
20. Nasza parafia w ostatnich dniach wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
21. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
22. Zachęcamy do nabywania Modlitewnika czcicieli św. Józefa oraz Akt poświęcenia się św. Józefowi wraz z filmem i Litanią. Pomoce poświęcone kultowi św. Józefa znajdują się na stoliku za ławkami.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieszczone są Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3 dla dzieci.
24. W Szczęść Boże znajdziemy rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, abyśmy mogli się dobrze przygotować do spowiedzi.
25. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł poświęcony apostazji; czym jest i jakie niesie konsekwencje, artykuły poświęcone św. Józefowi, oraz inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
26. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
27. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to