Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 października 2018 r.
przez

28. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy Parafianom i Gościom za liczny udział w uroczystości patriotycznej, którą przeżyliśmy tydzień temu. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Rachockiemu z Kluczewa za ofiarowanie głazu oraz Panom: Witoldowi Żynglowi, Edwardowi Januszewskiemu, Kazimierzowi Rychterowi i Ireneuszowi Wilczewskiemu za projekt i wykonanie obelisku Niepodległości.
2. Dziś odbędzie się w naszej parafii II Kongres Rodziny: Szczęśliwe małżeństwo – szczęśliwa rodzina organizowany przez naszą parafię i Centrum Zdrowia SZANSA. Zachęcamy do licznego udziału, zwłaszcza nauczycieli i rodziców. Początek kongresu o godz. 11.15 w naszej świątyni. Wykłady w auli parafialnej w godz. 12.30 – 15.00.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
4. Dziś przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach.
5. Jutro o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Zapraszam do udziału we Mszy św. i modlitwie.
6. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II.
7. We wtorek Szkoła Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II obchodzi dzień swojego Patrona. O godz. 9.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności szkoły, a potem odbędzie się uroczystość w szkole. W tym szczególnym dniu społeczność szkolna zaprasza Płońszczan
na herbatkę i ciasto z Papieżem. Dochód z akcji przeznaczony będzie na cele
charytatywne.
8. We wtorek organizujemy II Bieg Papieski. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Więcej informacji o biegu w Szczęść Boże i na plakatach. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły.
9. W czwartek o godz. 13.30 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Organizujemy również wyjazd na uroczystości diecezjalne do Płocka. Wyjazd o godz. 16.30. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
10. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
11. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Ojca Pio. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
13. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. W tym dniu gościć będziemy misjonarza Kamilianina Ojca Jerzego Wilka. Po Mszy św. misjonarz będzie rozprowadzał książkę o misjach oraz będzie zbierał ofiary na misje.
14. W sobotę 20 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej
15. We wtorek 23 października o godz. 18.30 z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości odbędzie się w naszej świątyni Koncert Patriotyczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Więcej informacji o koncercie w Szczęść Boże i na plakatach.
16. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 lutego 2019 r. Koszt pielgrzymki 1090 $. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
17. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci, dorosłych i młodzież odpowiednio o godz. 16.30, 17.15 i 18.45.
18. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
19. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
20. W Szczęść Boże umieściliśmy dni, w których dyżury w kancelarii parafialnej pełnią poszczególni księża. Sprawy, które wymagają obecności ks. proboszcza prosimy załatwiać w soboty. W Szczęść Boże zostały również umieszczone grupy istniejące przy naszej parafii, odpowiedzialni za grupy oraz dni spotkań. Zachęcamy do zapisanie się do poszczególnych grup.
21. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam również znajdziemy najnowszy numer czasopisma Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania czasopism.
22. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy następujące artykuły: o Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, o współczesnej stygmatyczce oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
23. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
24. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to