Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 sierpnia 2022 20 Niedziela Zwykła, Rok C

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 sierpnia 2022 20 Niedziela Zwykła, Rok C
przez

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Za wstawiennictwem naszego Patrona prosimy o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszamy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Msze św. taka jak w każdą niedzielę wakacyjną. Uroczystą sumę odpustową oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 12.30. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczy ks. Jarosław Tomaszewski, były wikariusz naszej parafii. W Uroczystość odpustową możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy więc dzisiaj ze spowiedzi św. Do soboty włącznie trwa Nowenna do św. Maksymiliana.
2. Przez całą Uroczystość odpustową czynne jest stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami. Zachęcamy do nabywania Pisma św., modlitewników oraz publikacji o naszej parafii.
3. Dzisiaj o godz. 21.00 ostatni Apel Jasnogórski.
4. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. Na każdej Mszy św. poświęcenie wianków z nowych pędów kwiatów, zbóż i ziół. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.

5. Również jutro w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z 102 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii św. Michała, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy. W związku z rocznicą Bitwy Warszawskiej odbędą się również wydarzenia towarzyszące. Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących na tablicy ogłoszeń.
6. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania rad parafialnych;
– we wtorek Parafialnej Rady Duszpasterskiej
– w środę Parafialnej Rady Gospodarczej

7. W najbliższą niedzielę 21 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii ks. Marka Figurskiego, pracującego od 20 lat na misjach w Brazylii. Ks. Marek opowie o swojej pracy w dalekiej Brazylii, a na zakończenie każdej Mszy św. zbierał będzie ofiary na Misje.
8. Również w najbliższą niedzielę w Arcelinie o godz. 14.30 rozpocznie się Uroczystość związana z rocznicą Szarży Arcelińskiej. W ramach uroczystości przewidziana jest inscenizacja Szarży Arcelińskiej.
9. Po przerwie pandemicznej zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej śmierci w dniu 28 sierpnia 2022 r. na godz. 15.00 do parafialnej świątyni. Po Koronce spotkanie formacyjne i organizacyjne w bibliotece parafialnej. Serdecznie zaprasza ks. opiekun i zelatorki.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa, Zakopanego, Ludźmierza, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-12 września br. W programie zwiedzanie zamku na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Łagiewnik, świątyni św. Jana Pawła II. W Zakopanem wjazd na Gubałówkę, pobyt w sanktuarium na Krzeptówkach, w świątyni na Olczy, pobyt pod skocznią, w kościele i cmentarzu na Pęksowym Brzysku i na Krupówkach Przewidziane jest również ognisko. Koszt przejazdu, ubezpieczenia, biletów wstępów, śniadań i obiadokolacji wynosi 650 zł. Zaliczka 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na tydzień przed wyjazdem Zgłoszenia u ks. proboszcza, w kancelarii parafialnej i zakrystii.
11. 10 września organizowana jest po raz drugi Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
12. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę o odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Górę w dniach 1-2 października br. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
13. Do 28 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
14. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to