Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 14 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii i głoszone Słowo Boże ks. Łukaszowi Plata.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Św.
3. We wtorek o godz. 12.00 odbędą się obchody 79 Rocznicy Zbrodni na Piaskach. Spotkanie rozpocznie się przy pomniku na Piaskach. Więcej informacji o obchodach na tablicy ogłoszeń.
4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę.
5. W niedzielę 21 stycznia o godz. 15.00 w naszej świątyni odbędzie się XXVI Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie. Więcej informacji o koncercie na tablicy ogłoszeń.
6. Za tydzień w niedzielę, w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbędzie się Rodzinna Niedziela w Muzeum. Więcej informacji w Szczęść Boże.
7. Za tydzień w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu dokonamy intronizacji księgi Pisma Świętego, a homilia poświęcona będzie wartości czytania i rozważania Słowa Bożego.
8. W poniedziałek 22 stycznia organizujemy wyjazd na UKSW na drugą część wykładu prof. Janusza Odziemkowskiego Polskie drogi do niepodległość. Po wykładzie uroczysty koncert. Wyjazd o godziny 14.30 sprzed kościoła, a powrót ok.21.00. Wyjazd przeznaczony jest dla studentów Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa i wszystkich chętnych. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Do Warszawy zabieramy indeksy.
9. W sobotę 27 stycznia odbędzie się Spotkanie opłatkowe wszystkich grup formacyjnych przy naszej parafii.
Zapraszamy również starszych, samotnych jak też korzystających z pomocy Parafialnego Zespołu CARITAS. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Adama Przeradzkiego – Wice Dyrektora Caritas Diecezji Płockiej. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne śpiewanie kolęd, opłatek i Agapę. Na spotkanie zapraszają Zelatorki , Animatorki i CARITAS. Spotkajmy się we wspólnotach.
10. Od 04 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu i maju.
11. Porządek wizyty duszpasterskiej:
12. Poniedziałek (15 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka 63A i 63 C (1 ksiądz); nr 65 (1 ksiądz); nr 67 i 65 A (1 ksiądz); nr 65 B (1 ksiądz)
Wtorek (16 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka: nr 65 D (1 ksiądz); nr 63, 63 B oraz 65 D – od ostatniej klatki ( 1 ksiądz); nr 79 ( 1 ksiądz); nr 81 (1 ksiądz)
Środa ( 17 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka nr 83 (1 ksiądz); nr 85 (1 ksiądz); nr 87( 2 księży) – po skończeniu kolędy pomogą w bloku nr 85;
Czwartek (18 stycznia) – ul. Grunwaldzka 83A (1 ksiądz); ul. Sienkiewicza nr 4A (1 ksiądz); ul. Kruszewskiego i ul. Sienkiewicza nr 6; 6A i nr 5 (1 ksiądz); ul. Sienkiewicza nr 4E i 4B a potem pomoże w bloku nr 5 (1ksiądz);
Piątek (19 stycznia) – ul. Sienkiewicza nr 1 i 4c ( 1 ksiądz); ul. Padlewskiego nr 4, 6 i 8 ( 1 ksiądz); nr 5, 7 i 16 ( 1 ksiądz) ul. Padlewskiego nr 10, 12, 14 ( 1 ksiądz);
Sobota (20 stycznia) od godz. 08.30 ––Poświętne (4 księży)
1 ksiądz – Internat oraz ul. Kmicica, Parkowa i Noakowskiego nr 6
2 ksiądz –ul. Postępu Rolniczego nr 4, nr 5, nr 7, nr 9 oraz 7 A i 7 B (domy jednorodzinne ) oraz ul. Noakowskiego 4A
3 ksiądz – ul Postępu Rolniczego nr 2A, nr 2B, nr 2; nr 3 oraz Noakowskiego nr 3, nr 2 i nr 1, i ul. Sienkiewicza 18
4 ksiądz – Poświętne – Praga (domy) i ul. Noakowskiego nr 4
Poniedziałek (22 stycznia) – ul. Północna nr 5, a po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Północna 6 (1 ksiądz); ul. Północna nr 6 ( 1 ksiądz)
13. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
14. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
15. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
16. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
17. Dziękujemy za wpłacenie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
19. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
20. Po Mszy św. możemy już dziś zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
21. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże. dział
22. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
23. W naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywają się w środy w godzinach 18.00 – 19.00. Zajęcia odbywają się w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1
24. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
25. Na skarbonach za ławkami znajduje się parafialny kalendarz na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
26. Za tydzień będziemy mieli możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych książek i dewocjonalii. Możemy również nabywać Traktat o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i książkę O naśladowaniu Chrystusa.
27. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.

PROBOSZCZ

Udostępnij to