Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 grudnia 2019 r. – program rekolekcji

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 grudnia 2019 r. - program rekolekcji
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok A

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. Od jutra wydawane będą bezpłatne posiłki dla potrzebujących. Więcej informacji o akcji na tablicy ogłoszeń.
3. We wtorek 17 grudnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa.: Temat spotkania “Prymas Wyszyński – nasz kandydat na ołtarze”. Wykład poprowadzi prof. UKSW dr hab. Rafał Bednarczyk. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
4. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ojciec Grzegorz Lachowicz – Redemptorysta z Braniewa. Rekolekcje potrwają do niedzieli włącznie.
5. W czwartek dzieci i młodzież przychodzą razem z nauczycielami: o godz. 8.30 młodzież z Zespołu Szkół nr 1, o godz. 10.00 dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, o godz. 11.30 (przedszkola i klasy O – III) i o godz. 13.00 (klasy IV – VIII ). Dzieci w piątek i sobotę przychodzą już samodzielnie ze swoich domów na godz. 15.45, lub na inne nabożeństwa. Młodzież zapraszamy od środy do piątku na godz. 20.00. Msze św. dla dorosłych od czwartku do soboty o godz. 6.30, 10.00; 11.30; 17.00 i 18.30 i 20.00. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 11.30 dla małych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły oraz rodziców, ze specjalnym Błogosławieństwem małych dzieci. W niedzielę porządek nabożeństwa niedzielny. Do Sakramentu Pokuty przystępujemy od czwartku do soboty na wszystkich Mszach św. Każdego dnia będzie 6 spowiedników. W Szczęść Boże umieściliśmy rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech one pomogą nam dobrze przygotować się do spowiedzi. Jeśli ktoś z dorosłych z powodu pracy nie zdąży na 18.30, należy przyjść o godz. 20.00 razem z młodzieżą. Jako nasze podziękowanie za pomoc w organizacji rekolekcje w czwartek sprawowane będą Msze św. w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników poszczególnych szkół i przedszkoli. W czasie rekolekcji Msze św. przyjęte na 7.00 odprawiane będą o godz. 6.30. Za zmianę przepraszamy.
6. Program rekolekcji zamieszczony jest w Szczęść Boże.
7. Podczas rekolekcji nieczynna będzie kancelaria parafialna. Pilne sprawy w zakrystii.
8. W czwartek przypada III czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i grup istniejącej przy naszej parafii, a także spoza jej granic.
9. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św., który odbędzie się 22 grudnia i w czasie Świąt.
10. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w naszej parafii i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w auli parafialnej. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
11. W sobotę 21 grudnia zapraszamy wszystkich na godz. 21.00 na Wieczór uwielbienia w trakcie, którego chcemy razem z Maryją wielbić Boga w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.
12. W naszym kinie wyświetlany będzie film Nieplanowane. Grafik wyświetlania filmu znajduje się w Szczęść Boże.
13. Zapraszamy na Roraty każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Zapraszamy również dzieci i młodzież po Roratach na śniadania. Śniadania wydawane będą do najbliższej środy włącznie. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło wydawania śniadań, przez pracę, przyniesione produkty oraz złożone ofiary.
14. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Wyjazd 31 grudnia o godz. 12.00, a powrót 01 stycznia również o 12.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u Pana Jakubiaka oraz w bibliotece. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
15. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
16. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
17. Osoby pracujące w Caritasie przy naszej parafii serdecznie dziękują wolontariuszom za włączenie się w akcję „Tak Pomagam”. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom.
18. W kruchcie naszej świątyni możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Zostały już tylko świece w kształcie kuli w cenie 12 zł. Możemy również nabywać Kalendarze parafialne na 2019 r., oraz różańce, albumy, modlitewniki i książki religijne.
19. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowujemy Żywą Szopkę. Już teraz dziękujemy wszystkim organizatorom szopki.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajduje się wiele świadectw, czasopismo Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Eucharystii oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. dobrym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
21. Wychodząc ze świątyni zachęcamy do wzięcia ze stolików biuletynu Caritas Polska, gdzie dowiemy się jak udzielać konkretnej pomocy osobom dotkniętym tragicznie przez los, które baz nas nie poradzą sobie z przeciwnościami.
22. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się m.in. artykuł o Radiu Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
23. Dziękujemy za ofiary składane na Dróżkę Różańcową, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

 

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH
19-22.12.2019 r.

CZWARTEK – 19 grudnia 

6.30 –  Msza św. z konferencją dla dorosłych

8.30 – Msza św. z konferencją dla młodzieży Zespołu Szkół nr 1

10.00- Msza św. z konferencją dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

11.30- Msza św. z konferencją dla przedszkolaków i dzieci (klasy 0-3)

13.00- Msza św. z konferencją dla młodzieży (klasy 4-8)

17.00- Msza św. z konferencją dla dorosłych

18.30 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

20.00 – Msza św. z konferencją dla młodzieży oraz dorosłych, któ­rzy późno wracają z pracy.

PIĄTEK – 20 grudnia  

6.30-  Msza św. z konferencją dla dorosłych

10.00- Msza św. z konferencją dla dorosłych

11.30 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

15.45 – Msza św. z konferencją dla dzieci

17.00- Msza św. z konferencją dla dorosłych

18.30 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

20.00– Msza św. z konferencją dla młodzieży oraz dorosłych, któ­rzy późno wracają z pracy.

SOBOTA – 21 grudnia

6.30- Msza św. z konferencją dla dorosłych

10.00- Msza św. z konferencją dla chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

11.30 – Msza św. z konferencją dla rodziców  z dzieleniem Błogosławieństwa małym dzieciom

15.45 – Msza św. z konferencją dla dzieci

17.00 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

18.30 – Msza św. z konferencją dla dorosłych.

20.00– Msza św. z konferencją dla młodzieży oraz dorosłych, któ­rzy późno wracają z pracy.

NIEDZIELA-22 grudnia

7.00- Msza św. z konferencją dla dorosłych
8.45 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

10.00 – Msza św. z konferencją dla dorosłych
11.15 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

12.30 – Msza św. z konferencją dla dzieci

18.30 – Msza św. z konferencją dla dorosłych

19.00- Msza św. z konferencją dla młodzieży i dorosłych

 

Spowiedź  od czwartku  do soboty w czasie Mszy św.

Udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych – sobota –  godz. 10.00

Błogosławieństwo małych dzieci – sobota – godz. 11.30

Rekolekcje prowadzą: Ojciec Grzegorz Lachowicz i Ojciec Sławomir  Skubisz –Redemptoryści  z Braniewa

 

Udostępnij to