Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 kwietnia 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 kwietnia 2018r.
przez

03 Niedziela Wielkanocna, Rok B

1. Na zakończenie Mszy św. w dniu II Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego każdy z nas otrzyma karteczkę z wybranymi wersetami Listu do Rzymian i dobranym do niego psalmem, by w domu w najgłębszym skupieniu i powadze przeczytać wskazany fragment. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – niech w ten sposób stanie się światłem i mocą na drodze codziennego życia przez cały rok aż do następnej niedzieli biblijnej.
2. We wtorek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Robert Kępczyński. Życzymy ks. Robertowi Bożego Błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym. Ogarnijmy również modlitwą ks. Roberta.
3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. W czwartek 19 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Walne Sprawozdawczo Wyborcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
5. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 kwietnia o godz. 10.00 w Parafii św. Ojca Pio. Po Mszy Świętej spotkanie integracyjne.
6. W niedzielę 22 kwietnia o godz. 12.30 przeżywać będziemy w naszej świątyni jubileusz 60 – lecia kapłaństwa ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego i ks. kan. Ludwika Jasińskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej za naszych kapłanów.
7. Skauci Europy zapraszają dziewczyny w wieku 12-17 lat na zbiórkę harcerską. Spotkanie 22 kwietnia o godz. 12.00 przy naszym kościele. Zbiórka zakończy się o godz. 15.00 przy kaplicy parafii św. Ojca Pio.
8. Nieformalna Grupa Teatralna „Na deskach” zaprasza na dramat pt. „Drabina”. Sztuka 22 kwietnia o godz. 16.00 w naszej sali teatralnej. Bilety na spektakl dostępne w zakrystii.
9. Organizujemy pielgrzymkę w sobotę 28 kwietnia do Niepokalanowa na Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka. W Szczęść Boże program spotkania oraz telefony osób, u których możemy się zapisać na pielgrzymkę.
10. W czasie wakacji organizujemy Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Dźwirzynie nad morzem w dniach 28 lipca – 08 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy 300 zł zaliczki.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. W dalszym ciągu możemy składać makulaturę. Jest to nasza pomoc w wybudowaniu studni głębinowej w Afryce. Pojemniki znajdują się przed domem parafialnym.
13. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Straż honorowa polega na godzinnym czuwaniu w naszej świątyni przed Najświętszym Sakramentem. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej.
14. W kancelarii parafialnej i zakrystii możemy składać fanty na loterię, zgłosić chęć pomocy w organizacji festynu oraz zapisać się na przyniesienie ciasta na festyn.
15. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze świetlicy socjoterapeutycznej, która działa przy naszej parafii od wielu już lat. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 16.00.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Bożę znajdziemy List Siostry Tomaszy Sadowskiej z Kamerunu, skierowany do naszej parafii, w związku z wybudowaniem studni głębinowej Maksymilian.
17. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to