Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 lipca 2018 r.
przez

15 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Wczoraj zakończyła się 30 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Nasi zawodnicy w piłce nożnej zdobyli brązowy medal w roczniku 2002-2004. Zajęli również poczesne miejsca w innych dyscyplinach sportowych. Opiekun grupy Pan Andrzej Rogowski zdobył brązowy medal w strzelaniu z broni sportowej. Dziękujemy opiekunom państwu Kindze i Andrzejowi Rogowskim za pomoc w organizacji wyjazdu a zawodnikom gratulujemy osiągnięć i życzymy jeszcze lepszych miejsc na następnej XXXI Parafiadzie.
2. Jutro przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Osoby, które przyjęły Szkaplerz dokonają odnowienia przymierza zawartego z Maryją, a inne osoby obecne na tej Mszy św. zawierzą swoje życie Maryi, a może w przyszłości również przyjmą Szkaplerz. Msze św. w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00.
3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
4. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami, zapraszają w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na modlitewno – integracyjne spotkanie dla osób borykających się z chorobą /dorosłych i dzieci/, osób starszych i samotnych, która jest okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i do spotkania we wspólnym gronie i spędzenia mile czasu. Po Mszy Świętej zapraszamy na krótkie spotkanie integracyjne. Z uwagi na fakt, iż jest to również Msza św. rocznicowa (od roku spotykamy się na wspólnej modlitwie) przewidziane są atrakcje (m.in. tort, występ zespołu “Wiecznie Młodzi”, wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych).
5. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechu, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 02 września.
6. Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. Zachęcamy także do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
7. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej przy naszej parafii organizuje wyjazd do Niepokalanowa w niedzielę 29 lipca na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Więcej informacji o wyjeździe w Szczęść Boże na tablicy ogłoszeń.
8. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS. W Parafialnym Zespole CARITAS znajduje się wiele ubrań. Zachęcamy do przybycia i wybrania dla siebie potrzebnych rzeczy.
9. Do 02 września obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
10. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Po przeczytaniu prosimy o przekazanie ich sąsiadom.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
12. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to