Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 maja 2022 r.

Pierwsza Komunia św.
przez

5. Niedziela Wielkanocna C

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 8.45 i 11.15.
2. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii XI Płoński Maraton Biblijny. Możemy jeszcze zapisać się na Maraton oraz do komitetu organizacyjnego. Zachęcamy, również do przybywania przed naszą świątynię i słuchania Słowa Bożego. Maraton do czwartku włącznie w godzinach 8.00 – 16.00.
3. Również jutro w Miejskim Centrum Kultury o godz. 18.00 odbędzie się koncert Ukraińskiej Orkiestry Kobiecej. Bilety do nabycia w kasie MCK lub za pomocą aplikacji QR. Ulotki na skarbonach i w kruchcie naszej świątyni.
4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
5. W sobotę 21 maja o godz. 19.00 poświęcenie pól i Msza św. w intencji mieszkańców Kozimin Stachowo.
6. W niedzielę o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i majowe.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
8. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 16 i 18 maja oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 17 i 20 maja. Wszystkie próby rozpoczynają się o godz. 16.30.
9. W dalszym ciągu trwają zapisy na XVI Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 27 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Cieciórkach, Koziminach Stachowo, Koloni Szpondowo i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
11. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 21 maja 2022 na XXVI Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje pod nr 698 675 036.
13. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę na Odpust Matki i Królowej Przenajświętszej Krwi w dniu 22 maja. Po uroczystości odpustowej przejazd na Jasną Górę. Więcej informacji o wyjeździe na plakacie na zewnątrz świątyni.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
15. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać kolorowankę dla dzieci zatytułowaną Kolorowe Święte. Kolorowankę wydała nasza parafia a przygotowały ją: Marta Piórkowska, Monika Maria Brzezińska i Krystyna Marszał-Jankowska. Koszt kolorowanki wynosi 16 zł. Zachęcamy do nabywania kolorowanki, która przybliża postacie świętych niewiast.
16. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to