Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 marca 2020 r.
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A

1. Siostry i Bracia. Zachowajmy zarządzenie Biskupa Płockiego i Konferencji Episkopatu Polski. Obostrzenia, są dla naszego zdrowia, naszych bliskich, Ojczyzny i świata.
2. Dzisiaj i w dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Musimy jednak pamiętać, a by w świątyni nie było więcej osób jak 50. Będąc w świątyni siadajmy tak jak poleca minister zdrowia. Możemy zajmować również antresole, aby zachować normy. Korzystajmy również z dyspensy, której udzielił nam Biskup Płocki. Mamy możliwość różnorodnego uczestniczenia we Mszy św. przez środki masowego przekazu. Możemy również przyjąć Komunię duchową. Kościół w ciągu dnia cały czas jest otwarty, gdzie możemy zanosić ufną modlitwę o ustanie pandemii. Kapłani każdego dnia w świątyni o godz. 20.30 odmawiają różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca Świętego. Ta modlitwa transmitowana jest za pomocą mediów społecznościowych.
3. W związku z koronawirusem odwołane są dziś spotkania dla dzieci klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych, dla młodzieży przed Bierzmowaniem i spotkanie formacyjne dla rodziców, którzy objęli modlitwą różańcową swoje dzieci.
4. W związku z koronawirusem odwołane jest spotkanie dla niepełnosprawnych w najbliższą sobotę.
5. Odwołana jest również Terenowa Droga Krzyżowa.
6. Odwołana jest również pielgrzymka do Medjugorie. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę proszone są o zgłoszenie w celu odebrania dokonanej wpłaty.
7. Zawieszone zostały również Rekolekcje Wielkopostne, które mieliśmy rozpocząć w najbliższą niedzielę, zgodnie z Komunikatem Biskupa Płockiego. O następnym terminie rekolekcji, czy dniu skupienia z możliwością spowiedzi, poinformujemy Parafian gdy ustąpi pandemia lub zmniejszy się jej zasięg.
8. Odbędzie się natomiast IV Ekstremalna Droga Krzyżowa do Czerwińska. Wymarsz 27 marca o godz. 20.00. Kapłan odmówi specjalną modlitwę i pobłogosławi uczestników na zewnątrz świątyni.
9. W czwartek w Uroczystość św. Józefa Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
10. Na stolikach za ławkami znajduje się Księga Trzeźwości, gdzie możemy wpisać swoją abstynencję na Wielki Post lub dłuższy okres.
11. Na zewnątrz świątyni wywieszone zostały wszelkie informacje i komunikaty Biskupa Płockiego i Konferencji Episkopatu Polski. Zapoznajmy się z nimi. Znajdziemy tam godziny transmisji Mszy św.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty poświęcony Okresowi Wielkiego Postu. Znajdziemy tam również artykuł jak dobrze przygotować się do spowiedzi oraz inne artykuły. Na stolikach za ławkami znajduje się również nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
13. Trwają prace związane z plastycznym wypełnieniem balustrad naszego chóru oraz renowacją naszego ogrodu. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
14. Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się Apel Biskupa Płockiego o modlitwę i wyobraźnię miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu 2020 r.

PROBOSZCZ

Udostępnij to