Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. Jutro SP nr 4 obchodzić będzie Jubileusz 45 lecia powstania szkoły. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. dziękczynną w naszej świątyni o godz. 10.00.
3. Jutro przypada 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II.
4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży klas II szkoły średniej przed Bierzmowaniem.
5. W środę przypada wspomnienie św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. Msza św. w intencji wszystkich pracujących w Służbie Zdrowia o godz. 14.00 w kaplicy szpitalnej. Tego samego dnia w Sierpcu w Parafii św. Maksymiliana odbędą się Obchody Diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Początek o godz. 17.15. Na obchody zaproszeni są wszyscy pracownicy Służby Zdrowia.
6. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dzieła misyjne.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
9. 31 października jest ostatnim dniem zapisu na listę kandydatów do bierzmowania. Osoby, które nie zapiszą się do tego dnia, będą mogły zgłaszać się do przygotowania do przyjęcia tego sakramentu we wrześniu 2024 roku.
10. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
11. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
12. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci otrzymują pamiątki obecności na modlitwie różańcowej. Każdego dnia losowane są również figurki Matki Bożej dla dzieci, które przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych, a w każdy piątek losowanie nagród. .
13. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
14. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
15. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
16. W naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.00 – 19.00 w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1.
17. Za tydzień Skauci Europy rozprowadzać będą znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność statutową stowarzyszenia.
18. Na stolikach za ławkami znajdują się książki i czasopisma Caritasu poświęcone niewielkim grupom chrześcijan, które przebywają w Syrii, Iraku i Libanie. Znajdują się w nich informacji o różnych programach pomocowych.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
20. Od września w Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone rodzinie. W tym numerze artykuł Małgorzaty Jatkowskiej. Cnoty kardynalne w praktyce. Zachęcamy do lektury.
21. Dziś w Dzień Papieski po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
23. Moi drodzy. Na zakończeniu Eucharystii pomódlmy się do Matki Bożej za nauczycieli, którzy wczoraj obchodzili swoje święto, za pracowników Służby Zdrowia, którzy w środę obchodzić będą dzień swojego Patrona św. Łukasza i za naszą umiłowaną Ojczyznę w dniu wyborów. Pod twoją obronę……
24. A teraz idźmy do urn i wybierzmy najlepszych. PROBOSZCZ

Udostępnij to