Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

20 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i do Sierpca, za podjęty trud oraz modlitwę i ofiarę w intencjach Kościoła i parafii. Dziękujemy również za uczestnictwo w pielgrzymce duchowej oraz za udział w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni, w czasie trwania pielgrzymki.
2. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. tak jak w niedziele wakacyjne. Na każdej Mszy św. poświęcenie wianków z nowych pędów kwiatów, zbóż i ziół. O godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Powrót – pół godziny po zakończeniu sumy odpustowej.
3. Również dzisiaj w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z 101 Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii św. Michała, a potem nastąpi przejście na cmentarz katolicki do grobu poległych żołnierzy. W związku z rocznicą Bitwy Warszawskiej odbędą się również wydarzenia towarzyszące. Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących na tablicy ogłoszeń.
4. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W środę 18 sierpnia w godz. 17.00 – 20.30 ulicami naszego miasta odbędzie się wyścig kolarski w formie kryterium ulicznego. Więcej informacji, które ulice będą zamknięte znajdziemy w Szczęść Boże.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
7. Każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest organizowany przez Główny Urząd Statystyczny i trwa do końca września 2021 r.. To jedyne badanie, w którym obywatele deklarują przynależność do określonego wyznania. W Urzędzie Miejskim w Płońsku funkcjonuje stanowisko do samospisu, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Można skorzystać z pomocy pracownika Gminnego Biura Spisowego.

8. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
9. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
10. Do 29 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
11. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże od dzisiaj ukazywać się będę cyklicznie artykuły poświęcone Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęte z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
13. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to