Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. W środę o godz. 12.00 odbędą się obchody 78 Rocznicy Zbrodni na Piaskach. Spotkanie rozpocznie się przy pomniku na Piaskach. Więcej informacji o obchodach na tablicy ogłoszeń.
3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę.
4. W związku z przypadającym w sobotę Dniem Babci, a w niedzielę Dniem Dziadka, życzymy Czcigodnym Seniorom Bożego Błogosławieństwa, a zmarłym życia wiecznego.
5. W minioną niedzielę odbył się Koncert Noworoczny zatytułowany Święci w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem. Dziękujemy za udział w koncercie ale przed nami jeszcze 2 Koncerty Noworoczne, które odbędą się w naszej parafii.
– w niedzielę 22 stycznia o godz. 15.30 w naszej świątyni XXV Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich.
– w piątek 27 stycznia o godz. 19.00 w sali teatralnej Koncert Noworoczny w wykonaniu nowo rozwijającego się zespołu
Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach.
6. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców. Po Mszy św. w auli parafialnej spotkanie formacyjne.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
8. Za tydzień w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu dokonamy intronizacji księgi Pisma Świętego, a homilia poświęcona będzie wartości czytania i rozważania Słowa Bożego.
9. Zapraszamy serdecznie do udziału w VII Diecezjalnym Dniu Babci i Dziadka, który odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia br., w parafii pw. św. Urbana w Baboszewie. O godz. 11.45 w kościele parafialnym rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. W programie występ szkoły, wspólna modlitwa w intencji babć, dziadków i wszystkich seniorów oraz dzielenie się świadectwami życia.
10. Porządek wizyty duszpasterskiej:
11. Poniedziałek (16 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka: nr 65 D (1 ksiądz); nr 63, 63 B oraz 65 D – od ostatniej klatki ( 1 ksiądz); nr 79 ( 1 ksiądz); nr 81 (1 ksiądz); nr 83 (1 ksiądz)
Wtorek ( 17 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka nr 83A (1 ksiądz); nr 85 (1 ksiądz); nr 87( 2 księży) – po skończeniu kolędy pomogą w bloku nr 85; ul. Sienkiewicza nr 4A (1 ksiądz)
Środa (18 stycznia) – ul. Kruszewskiego i ul. Sienkiewicza nr 6; 6A i nr 5 (1 ksiądz); nr 4E i 4B a potem pomoże w bloku nr 5 (1ksiądz); nr 1 i 4c ( 1 ksiądz); ul. Padlewskiego nr 4, 6 i 8 ( 1 ksiądz); nr 5, 7 i 16 ( 1 ksiądz)
Czwartek (19 stycznia) – ul. Padlewskiego nr 10, 12, 14 ( 1 ksiądz); ul. Północna nr 3 (1 ksiądz ); ul. Północna nr 5, a po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Północna 6 (1 ksiądz); ul. Północna nr 6 ( 1 ksiądz); ul. Północna nr 8 (1 ksiądz);
Piątek (20 stycznia) – ul. Północna: nr 9 (1 ksiądz ); domy prywatne przy ul. Północnej i Północna nr 10 (1 ksiądz); nr 11 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 13 (1 ksiądz);
Sobota (21 stycznia) o godz. 8.30 – ul. Baśniowa, Pogodna, Malownicza i Biedronki (1 ksiądz); ul. Klonowa nr 8 i 8A (1 ksiądz), domy przy Klonowej od nr 6 do 15 (1 ksiądz); ul. Północna nr 14 (1 ksiądz); nr 15 A i 15 B ( 1 ksiądz);
12. Poniedziałek (23 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Północna: nr 17 ( 1 ksiądz); nr 18 ( 1 ksiądz); nr 19 (1 ksiądz); nr 20 (1 ksiądz); nr 22 (1 ksiądz);
13. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i zakup kostki i płyt granitowych na alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
14. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
15. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
16. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
17. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
18. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
19. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
20. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
21. W Szczęść Boże umieściliśmy również dyżury poszczególnych specjalistów posługujących nieodpłatnie w poradni rodzinnej. Specjalistom dziękujemy za ich posługę, a parafian zachęcamy do korzystania z poradni, która funkcjonuje od 11 lat w Domu Parafialnym św. Siostry Faustyny na parterze.
22. W Szczęść Boże umieściliśmy również wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
23. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
24. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
25. Za tydzień będziemy mieli możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
26. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
27. Koszt Gościa Niedzielnego od Nowego Roku wynosi 10 zł.

PROBOSZCZ

Udostępnij to