Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15 września 2019 r.
przez

24. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj w Parafii św. Ojca Pio odbędą się Dożynki Diecezji Płockiej i Gminy Płońsk. Msza św. dziękczynna o godz. 11.30. Więcej informacji o dożynkach na tablicy ogłoszeń.
2. Od dziś przez 3 niedziele w Parafii św. Michała odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty po Mszy św. o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
3. Od jutra rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Triduum rozpocznie przygotowanie przed Pierwszą Komunią św., Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnym i Bierzmowaniem.
4. Jutro w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas IV, we wtorek dzieci klas III a w środę młodzież z klas I szkół średnich i pozostałą młodzież. Na spotkania zapraszamy również rodziców dzieci klas III i IV.
5. W środę po Mszy św. wieczorowej w ogrodzie parafialnym odbędzie się otwarte spotkanie dla młodzieży. Na spotkanie zaprasza grupa młodzieżowa Na MAXA.
6. Bierzmowanie we wszystkich płońskich parafiach odbywać się będzie pod koniec II klasy szkoły średniej. Przygotowanie trwać będzie 2 lata. Pierwsze spotkanie w październiku br., gdzie podamy niezbędne informacje oraz przekażemy indeksy.
7. W środę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji. Msze św. o 7.00 i 18.00.
8. We wtorek minie 80 lat od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.
9. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Za Msze św. za Ojczyznę odpowiada w tym roku ks. Wojciech.
10. Płońskie parafie wraz zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zapraszają na kolejne spotkanie modlitewno – integracyjne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszej świątyni. Prosimy o kontakt w parafiach i w stowarzyszeniu w celu pomocy niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
11. W niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
12. Za tydzień w niedzielę – w godz. 13.00 – 17.00 XX Masowy Rajd Rowerowy do Słoszewa ze Świętym Janem Pawłem II, połączony z Festynem w Słoszewie. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i u nauczycieli w szkołach. Więcej o rajdzie w Szczęść Boże. Prosimy aby uczestnicy rajdu zabrali kaski.
13. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
14. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2019 r. w cenie 27 zł.
15. Pragniemy zorganizować w naszej parafii grupę dorosłych ministrantów. Dorośli ministranci służyć będą na jednej z Mszy św. niedzielnych. Zapraszamy osoby starsze, które przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
16. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
17. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie prowadzi rekrutację na bezpłatne studia licencjackie na kierunku praca socjalna oraz bezpłatne studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy osoby, które chcą nauczyć się pomagać. Szczegółowych informacji udziela dział rekrutacji PWSZ
18. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
19. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec kościoła katolickiego i jego wiernych.
21. W naszym czasopiśmie Szczęść Boże oprócz niedzielnych rozważań, artykułów dotyczących Mszy św. i historii kościoła w Polsce, artykułów „Duchowi przywódcy”, ukazują się również artykuły dotyczące rodziny i wychowania. Zachęcamy do lektury.
22. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Ofiary można również składać do skarbon znajdujących się przy wyjście ze świątyni.
23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Ścieżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to