Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 czerwca 2019 r.
przez

08 Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Świętej), Rok C

1. W ostatnim czasie odbyła się Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży oraz Festyn Rodzin. Dziękujemy rodzinom, urzędom, stowarzyszeniom, dyrekcjom i nauczycielom za pomoc w organizacji Festynu i Parafiady. Pełny wykaz sponsorów Festynu znajdzie się w najbliższym numerze naszego czasopisma Szczęść Boże.
2. Dzisiaj:
– o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
– o godz. 11.30 w Parafii św. Michała Jubileuszem 50 lecia kapłaństwa ks. Kan. Edmunda Makowskiego oraz festyn parafialny
– o godz. 14.00. rozpoczną się w Ciechanowie na Krubinie w Parafii Błogosławionych Męczenników Płockich – Diecezjalne Obchody 20 – lecia Beatyfikacji Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego.
3. W najbliższy wtorek i środę o godz. 19.00 odbędą się ostatnie próby przed Bierzmowaniem. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i świadków w środę od godz. 16.00 klasy III A, B i C; o 17.15 III D oraz uczniowie chodzący do innych szkół.
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 8.45 i 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność asystę procesyjną. Prosimy również dziewczynki do sypania kwiatkami. Na Procesję zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. oraz Odnowiły Przyrzeczenia Chrzcielne. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.00. Wieczorem Msza św. o 18.00. Nie będzie Mszy św. godz. 19.00. W tym roku naszą Eucharystię i Procesję uświetni Młodzieżowa Orkiestra Dęta Con Grazia.
5. Od piątku do 27 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w procesji eucharystycznej. Bardzo prosimy o obecność w tych dniach asystę procesyjną oraz dzieci do sypania kwiatkami. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijnych z klas III i IV. W piątek z racji Wizytacji Ks. Biskupa nie będzie procesji. Litanię odmówimy w czasie Mszy św. o 18.00.
6. Grupa Teatralna “Na deskach” zaprasza na spektakl muzyczny “Książę i Róża” 20 czerwca (Boże Ciało – czwartek) o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radosława.
7. Jak wcześniej ogłaszaliśmy w najbliższy piątek odbędzie się w naszej parafii WIZYTACJA KANONICZNA, która odbywa się co 5 lat. Parafię wizytować będzie Biskup Płocki Piotr Libera. Zapraszamy Parafian o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z osobami należącymi do 49 grup duszpastersko modlitewnych, w czasie którego sprawozdanie z życia parafii złoży ks. proboszcz i liderzy grup. Zapraszamy również na godz. 18.00 na Mszę św. Ingresową, w czasie której ks. Biskup udzieli Bierzmowania naszej młodzieży. Program wizytacji znajduje się również w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń. W związku z wizytacją Msze św. przyjęte w piątek na godz. 18.00 przeniesiono na 7.00 rano. Prosimy o powiadomienie rodzin zamawiających te Msze św. Za zmianę przepraszamy.
8. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać w poniedziałek i wtorek od godz. od 17.30. W poniedziałek uczniowie szkół podstawowych, a we wtorek młodzież z III klasy gimnazjum i szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w środę o godz. 8.00. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli
9. W dalszym ciągu trwają zapisy na kolonie organizowane przez naszą parafię. Pełny koszt koloni wynosi 1200,00 zł. Dla dzieci zaangażowanych w życie parafii 600 zł. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty kolonijne. Zebranie organizacyjne dla dzieci wyjeżdżających na kolonie i rodziców w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Sali teatralnej obecność obowiązkowa. Do wtorku włącznie należy wpłacić II ratę należności za kolonie.
10. Od najbliższej niedzieli aż do 01 września obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
11. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
12. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Szczecina, Berlina i innych miejscowości winne dokonać wpłaty II raty należności w najbliższym tygodniu.
13. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 01-02 lipca. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
14. Zdjęcia z Komunii św. są do odebrania we firmie FOTO – EKA, dawny KODAK przy ul. Szkolnej 1.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Ze względu na odmawiany różaniec po porannej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się od godz. 8.00. Następuje więc półgodzinne przesunięcie adoracji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianą. Gdyby komuś ta zmiana nie odpowiadała to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
16. W ramach funkcjonowania Parafialnej Poradni Rodzinnej w każdą środę i czwartek o godz. 18.00 udzielane będą nieodpłatnie porady rodzinne z elementami zarządzania zmianą w życiu prywatnym i zawodowym. Więcej informacji o nowym projekcie w Szczęść Boże. Zachęcamy do korzystania z poradni. Wykaz dni i godzin, w których porad udzielają poszczególni specjaliści znajduje się w Szczęść Boże.
17. Organizowany jest z naszej parafii dwudniowy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą z Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu. Początek spływu 24 czerwca o godz. 15.00 a zakończenie 25 czerwca o godz. 17.00. Istnieje możliwość skorzystania z jednego dnia spływu. Koszt spływu wraz z wyżywieniem i noclegiem wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Dla dzieci i młodzieży wyjazd tylko z Rodzicami.
18. Organizujemy 30 czerwca Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina ze Świętym Janem Pawłem II. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
19. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuł „Niezwykła życie Małej Arabki”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
21. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to