Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

11. Niedziela Zwykła, Rok B
1. W sobotę 22 czerwca o godz. 10.00 w sali teatralnej odbędzie się spotkanie z Kamilem Padlikowskim, aktorem z niepełnosprawnościami i krakowskim przedsiębiorcą Pawłem Koczurem, którzy wędrują przez Polskę w ramach Ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej. Więcej informacji o akcji w Szczęść Boże.
2. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. Również w sobotę 22 czerwca o godz.21.15 na rozpoczęcie wakacji odbędzie się w naszym ogrodzie kino plenerowe. Wyświetlany będzie film Bezcenny dar. W razie deszczowej pogody film będzie wyświetlony w kościele. Od godz. 20.00 będziemy częstowani watą cukrową i popcornem. Serdecznie zapraszamy.
4. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać w poniedziałek i we wtorek od godz.17.30. W poniedziałek uczniowie szkół podstawowych, a we wtorek młodzież ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego.
5. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w piątek o godz. 7.45. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli.
6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
7. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
8. Od najbliższej niedzieli aż do 01 września włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. Obchód w szpitalu będzie każdego dnia, gdzie chorzy mogą przystąpić do Spowiedzi św. i przyjąć Komunię św.
9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. Od poniedziałku 17 czerwca rozpocznie się III edycja zbiórki elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u.
11. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej i asysty procesyjnej do sypania kwiatkami i noszenia szarf przy feretronach. Zgłoszenia u ks. proboszcza i ks. Marcina.
12. Organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na wschodnie tereny Polski w dniach 26-28 czerwca. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Loretto, Drohiczyn, Grabarkę, Pratulin, Kodeń, Kozłówkę, Wąwolnicę, Nałęczów, Kazimierz Dolny i inne miejscowości. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia u ks. proboszcza. W czwartek 20 czerwca o godz. 19.00 w auli parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką. Obecność obowiązkowa.
13. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć w Szczęść Boże i na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich m.in. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Moniki Marii Brzezińskiej: „Kryzys wieku średniego w małżeństwie”. Zachęcamy do lektury.
15. Dziś w naszej parafii Festyn Rodzin. Zachęcamy do udziału. Do wygrania w konkursie z nagrodami wiele cennych nagród m.in. wczasy dla całej rodziny, przelot helikopterem nad Płońskiem, rowery i inne. Na scenie występy od godz. 13.00 zakończone koncertem Rafała Brzozowskiego. Dochód z Festynu przeznaczony zostanie na dofinansowanie koloni dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny. PROBOSZCZ

Udostępnij to