Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 grudnia 2018 r.
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok C

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. prałat dr Zbigniew Rostkowski – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. Rekolekcje potrwają do piątku włącznie.
3. W środę dzieci i młodzież przychodzą razem z nauczycielami: o godz. 8.30 młodzież z Zespołu Szkół nr 1, o godz. 10.00 dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, o godz. 11.30 (przedszkola i klasy O – III) i o godz. 13.00 (klasy IV – VIII ). Dzieci w czwartek i piątek przychodzą już samodzielnie ze swoich domów na godz. 15.45, lub na inne nabożeństwa. Młodzież zapraszamy od środy do piątku na godz. 20.00. Msze św. dla dorosłych od środy do piątku o godz. 6.30, 10.00; 11.30; 17.00 i 18.30 i 20.00. W piątek o godz. 10.00 Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 11.30 dla małych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły oraz rodziców, ze specjalnym Błogosławieństwem małych dzieci. Do Sakramentu Pokuty przystępujemy od środy do piątku na wszystkich Mszach św. Każdego dnia będzie 6 spowiedników. W Szczęść Boże umieściliśmy Rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech one pomogą nam dobrze przygotować się do spowiedzi. Jeśli ktoś z dorosłych z powodu pracy nie zdąży na 18.30, należy przyjść o godz. 20.00 razem z młodzieżą.
4. Program rekolekcji zamieszczony jest w Szczęść Boże.
5. Podczas rekolekcji nieczynna będzie kancelaria parafialna. Pilne sprawy w zakrystii.
6. W czwartek przypada III czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Prosimy również o przybycie przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i grup istniejącej przy naszej parafii, a także spoza jej granic.
7. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św.
8. Zapraszamy na Roraty każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Zapraszamy również dzieci i młodzież po Roratach na śniadania. Śniadania wydawane będą do najbliższego wtorku włącznie. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło wydawania śniadań, przez pracę, przyniesione produkty oraz złożone ofiary.
9. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Wyjazd 31 grudnia o godz. 12.00, a powrót 01 stycznia również o 12.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u Pana Jakubiaka oraz w bibliotece. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii przez któregoś z kapłanów trzeba poprosić kapłana o taką Komunię św. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 20 do 27 lutego 2019 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
12. Dzisiaj członkowie Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
13. W kruchcie naszej świątyni możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Zostały już tylko świece w kształcie kuli w cenie 12 zł. Możemy również nabywać Kalendarze parafialne na 2019 r., oraz różańce, albumy, modlitewniki i książki religijne.
14. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowujemy Żywą Szopkę. Już teraz dziękujemy wszystkim organizatorom szopki.
15. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Bożego Narodzenia oraz najnowszy numer czasopisma Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania czasopism.
16. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, i naszego Szczęść Boże.
17. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to