Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok A
1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
3. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III oraz rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii św.
4. Jutro o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVI Festynem Rodzin, który odbędzie się 4 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji festynów sprzed pandemii.
5. Jutro dzień swojego patrona obchodzi ks. Robert Bessert a w niedzielę ks. Wojciech Ciemerych. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
6. We wtorek o godz. 19.00 w naszej światyni spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas I.
7. Za tydzień po o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
8. W najbliższy weekend w naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane Przebaczenie uzdrawiająca moc. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast zorganizowany przez członków Stowarzyszenia Niepełnosprawnych “Bądźmy Razem”. Dochód z kiermaszu w całości będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.
10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 20 maja 2023 na XXVII Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy i wszelkie informacje o wyjeździe zawarte są w naszym czasopiśmie i na tablicy ogłoszeń.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zawarty jest Komunikat Delegata Konferencji Episkopatu dotyczący Tygodnia Miłosierdzia.
17. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.

PROBOSZCZ

Udostępnij to