Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

15. Niedziela Zwykła, Rok A
1. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
2. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. Rozpoczęliśmy zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
4. Rozpoczęliśmy również zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
5. Rozpoczęliśmy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. Marcin. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował 31 lat temu nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
6. Do 3 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
7. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Więcej informacji o formacji Franciszkańskim Zakonie św. w Szczęść Boże i na fb.
8. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza do udziału w III EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „MOJE MAZOWSZE”. Tym razem przedmiotem naszego wspólnego zainteresowania są „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”. Spacerując wakacyjnymi ścieżkami spróbujmy spojrzeć na nowo na te, tak charakterystyczne dla naszej krainy, elementy krajobrazu, pamiętając że są one namacalnymi znakami wiary przodków. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich. Więcej informacji w Szczęść Boże
9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
12. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to