Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 maja 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Wielkanocna B
1. Dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godz. 8.45; 10.00; 11.15 i 12.30. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, niż godziny komunijne. W czasie Mszy św. podczas której dzieci przyjmą Komunię św. do kościoła wejdą tylko dzieci i rodzice. Innych usilnie prosimy, aby uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Prośba podyktowana jest względami epidemiologicznymi.
2. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla uczniów klas II szkół średnich i starszych przed Bierzmowaniem.
3. W sobotę po wieczorowej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W najbliższą sobotę w godz. 21.00 – 23.00 odbędzie się modlitewne czuwanie i Msza św. przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
5. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
6. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha św. Dorocznym zwyczajem o godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Podobnie przewidujemy wyjazd do Smardzewa, w poniedziałek 24 maja o godz. 15.00, w Święto Matki Bożej Matki Kościoła, dla osób chorych i starszych, żeby mogły wziąć udział w przygotowanej dla nich modlitwie i Mszy św. o godz. 16.00. Z racji pandemii nie odbędzie się pielgrzymka piesza.
7. W związku z sytuacją epidemiologiczną stworzyliśmy 6 grup dzieci, które Odnowią Przyrzeczenia Chrztu św. Uroczystość odbędzie się w sobotę 29 maja o godz. 8.45 i 11.15 oraz w niedzielę 30 maja o godz. 8.45, 10.00, 11.15 i 12.30.
8. Dni oraz godziny prób i spowiedzi umieściliśmy w Szczęść Boże, na stronie internetowej i na fb.
9. W środę 26 maja o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
10. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, przy ul. Płockiej 76, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, które chcą podjąć edukację artystyczną na przesłuchania w dniach 28-29 maja 2021 r.
11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Cieciórkach, Koziminach Stachowo, Koloni Szpondowo i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
12. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa.
13. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
18. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „40 lat od zamachu na Jana Pawła II”, przybliżenie postaci św. św. Otylii i św. Rity oraz artykuł „Moc przebaczenia, siła modlitwy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
20. Szczególnie zachęcamy do przeczytania naszego Szczęść Boże, gdyż jest to jubileuszowy egzemplarz. Dzisiaj do rąk weźmiemy 1500 numer. Nasze czasopismo zapoczątkował 30 lat temu śp. ks. Romuald Jaworski, za co jesteśmy Mu wdzięczni. Dziękujemy również wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą dzisiaj nasze czasopismo. Jak widzimy Szczęść Boże jest potrzebne, skoro wydawane jest tyle lat.
21. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to