Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Tydzień temu w Niedzielę w całej Polsce w świątyniach katolickich odbyło się liczenie wiernych. W naszej świątyni było 1620 niewiast i 1045 mężczyzn. Razem 2665 osób. Do Komunii św. przystąpiło 696 niewiast i 338 mężczyzn. Razem do Komunii przystąpiły 1034 osoby. Mówiąc o frekwencji trzeba odliczyć małe dzieci, osoby chore i starsze oraz pracujące w ruchu ciągłym. Siostry i Bracia! Wszyscy winniśmy dążyć do tego by każda niedziela przeżywana była z Chrystusem. W każdą niedzielę powinniśmy mieć czas dla rodziny, powinniśmy odpocząć ale nad wszystko powinniśmy wziąć udział w Niedzielnej Eucharystii. Powinniśmy również dążyć do tego, by w miarę możliwości, w niedzielę przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o starej maksymie: czas ucieka wieczność czeka.
2. Dziś przypada 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za dar św. Jana Pawła II. Również dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i IV oraz ich rodziców przed Pierwszą Komunią św. i Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
4. Jutro organizujemy V Bieg i Marsz Papieski. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.45 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na plakatach.
5. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. Msza św. w intencji wszystkich pracujących w Służbie Zdrowia o godz. 14.00 w kaplicy szpitalnej.
6. Również we wtorek 18 października o godz. 18.30 na terenie SP nr 4 odbędzie się Koncert Papieski zatytułowany Blask Prawdy. W imieniu dyrekcji i społeczności szkoły zapraszamy parafian i gości do udziału w koncercie.
7. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
9. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dzieła misyjne.
10. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian w ramach swojej działalności utworzył sekcję szachów. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzi instruktor Zbigniew Bieńkowski.
11. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023 r. roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, Budapesztu, Dubrownika, Zagrzebia, Esztergom, Splitu, Trogir, Mostaru, Jeziora Plitwickie i innych miejscowości na Bałkanach. Koszt pielgrzymki wynosi 3150 zł / 2990 – stali klienci / i 100 euro – bilety wstępów i przewodnicy. Zaliczka wynosi 900 zł. Pozostała sumę wpłacamy na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
13. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
14. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
15. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia, w piątki, losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
16. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
17. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
18. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
20. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Medjugorje, co wiemy do tej pory. Konfesjonał świata”, „Świat zawierzony Bożemu Miłosierdziu” i artykuł „Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, patron na trudne czasy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
21. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci oraz Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to