Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 sierpnia 2020 r.
przez

20 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i do Sierpca, za podjęty trud oraz modlitwę i ofiarę w intencjach Kościoła i parafii. Dziękujemy również za uczestnictwo w pielgrzymce duchowej oraz za udział w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni, w czasie trwania pielgrzymki.
2. Komenda Straży Miejskiej w Płońsku poinformowała nas, że w związku z wyścigiem TOUR BITWA WARSZAWSKA dzisiaj w godz. 11.00 – 15.30 wyłączone będą z ruchu następujące ulice: Młodzieżowa, Kopernika, Grunwaldzka i Północna.
3. W związku z 100 rocznica Bitwy Arcelińskiej w najbliższą sobotę odbędzie się Msza św. w kościele Parafii św. Ojca Pio, a potem w Arcelinie uroczysta sesja połączonych Rad: Miejskiej, Gminy Płońsk i Gminy Baboszewo, a po zakończeniu sesji pokaz artyleryjski oraz piknik rodzinno-patriotyczny.
4. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
6. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
7. Do 30 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
8. Z racji pandemii nie odbywają się wizyty duszpasterskie we wszystkich oddziałach szpitalnych każdego dnia, tak jak to było dotychczas. Kapłani udają się do szpitala tylko na wyraźną prośbę chorego, rodziny chorego lub personelu szpitalnego.
9. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
10. Nasza parafia od wielu lat organizuje uroczystość jubileuszy małżeńskich. W tym roku z racji pandemii uroczystość została przeniesiona z Poniedziałku Wielkanocnego na 30 sierpnia br. o godz. 13.45. Jubilaci, którzy jeszcze nie zgłosili się a chcą wziąć udział w uroczystości, mogą to uczynić w najbliższym tygodniu, abyśmy mogli zwrócić się do księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo.
11. Zachęcamy do korzystania z JADŁODZIELNI. Chętnie korzystajmy z tego nowego dzieła, które jest pomyślane po to, aby nie marnować żywności – Daru Bożego. W Szczęść Boże umieszczony jest regulamin JADŁODZIELNI.
12. Na tablicy ogłoszeń znajduje się broszura Ministerstwa Klimatu odnośnie programu Czyste Powietrze. Dzięki temu programowi osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę systemów grzewczych oraz termomodernizację budynków.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których być może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu oraz Apel o przestrzeganiu rozporządzeń sanitarno – epidemiologicznych.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
16. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
17. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu….
18. Zgodnie z Apelem dzisiaj po Mszach św. organizowana jest zbiórka do puszek dla poszkodowanych.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne