Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 16 września 2018 r.
przez

24. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dziś rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Triduum rozpocznie roczne przygotowanie przed Pierwszą Komunią św., Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnym i Bierzmowaniem.
2. Dziś w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klas III.
3. Jutro o godz. 18.00 dzieci z klas IV, a we wtorek również o 18.00 młodzież z III klasy gimnazjum.
4. W zakrystii możemy odbierać formularze deklaracji przed Bierzmowaniem, które będą składane we wtorek, na nabożeństwie o godz. 18.00.
5. Jutro minie 79 lat od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.
6. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi. Za Msze św. za Ojczyznę, tak jak w ubiegłym roku odpowiada ks. Robert.
7. W sobotę 22 września po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
8. W najbliższą niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi.
9. Za tydzień w niedzielę – w godz. 13.30 – 17.30 XVI Masowy Rajd Rowerowy do Lisewa ze Świętym Janem Pawłem II, połączony z Festynem w Lisewie. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i u nauczycieli w szkołach.
10. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
11. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie prowadzi rekrutację na bezpłatne studia licencjackie na kierunku praca socjalna. Studia adresowane są do osób, które lubią pomagać innym lub pomaganie jest tym, czym chcą profesjonalnie zajmować się w przyszłości. Jesteśmy również otwarci na osoby, które pracują z innymi ludźmi, wykonują zawody pomocowe, a chciałyby uaktualnić wiedzę, zdobyć nowe umiejętności i wykształcenie. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na stronie internetowej Uczelni www.pwszciechanow.edu.pl
12. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Duchowi św., świadectwo siostry Hernandes o ostatnich chwilach życia franciszkańskich męczenników zamordowanych w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
13. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
14. W 50 rocznicę powstania Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce jubileuszowej na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2018 r. Więcej informacji w Szczęść Boże.
15. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 lutego 2019 r. Koszt pielgrzymki 1090 $. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
16. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2019 r. w cenie 25 zł.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się List Biskupa Płockiego , który dzisiaj słyszeliśmy. Zachęcam do lektury.
18. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Ofiary można również składać do skarbon znajdujących się przy wyjście ze świątyni.
19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to