Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 czerwca 2018 r.
przez

11. Niedziela Zwykła, Rok B

1. W środę o godz. 19.15 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
2. Dzisiaj po raz trzeci przejdzie w naszym mieście Marsz dla życia i rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym św. Michała Archanioła.
3. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać w środę i w czwartek od godz. od 17.30. W środę uczniowie szkół podstawowych, a w czwartek młodzież z gimnazjum i szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w piątek o godz. 8.00. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli.
4. Organizowany jest z naszej parafii dwudniowy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą z Sochocina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu. Początek spływu 22 czerwca o godz. 13.00 a zakończenie 23 czerwca o godz. 15.00. Istnieje możliwość skorzystania z jednego dnia spływu. Koszt spływu wraz z wyżywieniem i noclegiem wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
5. W sobotę 30 czerwca dekretem Księdza Biskupa Piotra Libery kończy pracę w naszej parafii ks. Waldemar Dziewulski. Ks. Waldemar został proboszczem Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie k/Sierpca. Za pracę duszpasterską i katechetyczną podziękujemy ks. Waldemarowi w najbliższą niedzielę 24 czerwca o godz. 10.00.
6. Zapraszamy 30 czerwca na dzień Pokuty w Gietrzwałdzie. Wyjazd o 6.00 rano. Powrót ok.20.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja.
7. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 01-02 lipca. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
8. Organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Tarnowa, Rzeszowa, Przemyśla, Sanoka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Dukli, nad Solinę i innych miejscowości w dniach 23-26 sierpnia. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdami, biletami wstępów i noclegami wynosi 600 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. proboszcza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowane przez naszą parafię Kolonie w Dźwirzynie. Karty możemy odebrać w zakrystii, a po wypełnieniu przez rodziców prosimy o jak najszybsze oddanie.
10. Samorząd Miasta Płońska rozpoczął akcję edukacyjną promującą Koperty życia. Koperta życia może uratować zdrowie osób starszych i samotnych. Więcej informacji o akcji na plakatach.
11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
12. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechów, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 26 sierpnia.
13. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej w bieżącym roku organizuje 2 pielgrzymki do grobu św. Stanisława Kostki w Rzymie. Pielgrzymka samolotowa w dniach 20-23 października oraz Pielgrzymkę autokarowa w dniach 19-25 października. Zgłoszenia i informacje w Kurii Diecezjalnej Płockiej.
14. Od najbliższej niedzieli aż do 02 września obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
15. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
16. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Po przeczytaniu prosimy o przekazanie ich sąsiadom.
17. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to