Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 grudnia 2023 r.
przez

3. Niedziela Adwentu, Rok B
1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i rodziców.
2. Jutro o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas I.
3. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku poprowadzi dominikanin ojciec Wojciech Jędrzejewski. Rekolekcje potrwają do piątku włącznie.
4. W środę dzieci i młodzież przybywają na Msze św. ze swoich szkół. W pozostałe dni zapraszamy aby przybywali z dorosłymi.
5. Dla dorosłych Msze św. o godz. 6.30; 10.00; 11.30; 17.00; 18.30 i 20.00.
6. W piątek o godz. 10.00 Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 11.30 dla małych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły oraz rodziców, ze specjalnym Błogosławieństwem małych dzieci.
7. Do sakramentu pokuty przystępujemy od środy do piątku włącznie na wszystkich Mszach św. Każdego dnia będzie 6 spowiedników. W Szczęść Boże umieściliśmy Rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech one pomogą nam dobrze przygotować się do spowiedzi. Jeśli ktoś z dorosłych z powodu pracy nie zdąży na 18.30, należy przyjść o godz. 20.00.
8. Program rekolekcji zamieszczony jest w Szczęść Boże.
9. Podczas rekolekcji nieczynna będzie kancelaria parafialna. Pilne sprawy w zakrystii.
10. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
11. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
12. Również w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali nad zakrystią spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św., który odbędzie się w czasie Świąt.
13. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędą się spotkania opłatkowe następujących grup duszpasterskich:
– w poniedziałek 18 grudnia – Parafialna Rada Duszpasterska
– we wtorek 19 grudnia- osoby życia konsekrowanego oraz osoby posługujące w Caritasie i poradni rodzinnej
14. Zapraszamy w Adwencie na Roraty odprawiane o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na Śniadania Roratnie. Na Msze św. przybywajmy z lampionami.
15. Informujemy parafian i gości, że ubikacje w okresie zimowym czynne są tylko w podziemiach kościoła. Wejście od zewnątrz przy zakrystii.
16. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
17. Przedłużamy konkurs na rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Prace składamy do 02 stycznia włącznie w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu w czasie Orszaku III króli.
18. Również w czasie Orszaku wręczone zostaną nagrody dla tych, którzy uczestniczyli w Roratach. Plansze z wklejkami składamy u katechetów do najbliższego czwartku włącznie.
19. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
20. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł.
21. Po Mszach św. mammy możliwość nabycia parafialnego, ściennego kalendarza w cenie 10 zł oraz Pisma św. i modlitewników z dużym drukiem.
22. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
23. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
24. W kruchcie naszej świątyni harcerski sprzedają ciastka i sianko na stół wigilijny.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

 

Udostępnij to