Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 listopada 2019 r.
przez

33. Niedziela Zwykła, Rok C

Dziś o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych..
W najbliższy czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę 23 listopada w Modlinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Początek spotkania o godz. 10.00.
Organizujemy pielgrzymkę do Warszawy na Uroczystość Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. Wyjazd w sobotę 30 listopada o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapraszamy na pielgrzymkę członków Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych. Zgłoszenia u Pani Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej.
Trwają zapisy na Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i innych miejscowości na Bałkanach w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2020 r. Zgłoszenia u ks. proboszcza lub w kancelarii parafialnej.
W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
Parafialny Zespół CARITAS serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących do skorzystania z kolejnej akcji WIESZAK. Akcja trwać będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 w dniach 18 – 29 listopada.
Po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2020 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 7 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Mszy św. – Tajemnicy Eucharystii.
Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże polecamy do przeczytania: Duchowi Przywódcy p. Moniki Brzezińskiej oraz artykuły historyczne ks. Tadeusza Kuleszy i p. Henryka Podolskiego.
Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Drużkę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to