Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 maja 2020 r.
przez

6. Niedziela Wielkanocna A

1. Jutro ostatni trzeci dzień Triduum ku czci św. Jana Pawła II, z racji 100 rocznicy urodzin Papieża. Msze św. jutro wraz z kazaniami o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Jutro o godz. 20.30 Różaniec, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. O godz. 21.37 bić będą dzwony w całej Polsce. Dajemy również Parafianom możliwość Spowiedzi św. Spowiedź jutro w godz. 10.00 -12.00; 16.00 – 18.00 i 20.00 – 21.00. W czasie spowiedzi co pół godz. udzielana będzie Komunii św. Chętnie korzystajmy ze Spowiedzi św. , aby zadośćuczynić Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na skarbonach za ławkami znajdują się rachunki sumienia, abyśmy mogli dobrze przygotować się do Spowiedzi św. Przez cały dzień wystawiony będzie także Najświętszy Sakrament. Niech to będzie nasze, wspólne i ojczyźniane świętowanie.
2. Jutro o godzinie 18:00 Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania widowiska o naszym Papieżu.
3. W piątek po wieczorowej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
5. W sobotę 23 maja o godz. 19.00 Msza św. przy figurce na skrzyżowaniu Kozimin Stachowo i Szpondowo Kolonia, w czasie której modlić się będziemy w intencji mieszkańców oraz o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.
6. We wtorek 26 maja w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
7. Po przerwie spowodowanej pandemią, wznawiają spotkania kolejne grupy:
– Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca – w każdą środę o godz. 19.00 – Wspólnota na MAXA – w każdy piątek o godz. 19.00 – Franciszkański Zakon Świeckich – w każdą III Niedzielę Miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.45 Wszystkie spotkania w czasie pandemii odbywają się w kościele.
8. Od najbliższej niedzieli wznawia również pracę nasza parafialna kawiarenka.
9. Od dziś zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 10 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 87 osób. Gdy przybędzie więcej osób, to włączymy nagłośnienie zewnętrzne. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości.
10. Każdego dnia o godz. 20.30 Różaniec w intencji Służby Zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi, na który serdecznie zapraszamy Parafian.
11. Siostry i Bracia. W czasie pandemii miejmy szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości pomagajmy sobie wzajemnie.
12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. W chwili obecnej nabożeństwa majowe odbywają się w Poświętnem, Cieciórkach, Koziminach Stachowo i Kownatach. Dziękujemy za gromadzenie się przy figurkach i modlitwę. Zachęcamy do modlitwy również w pozostałych wioskach.
13. Trwa zbiórka makulatury oraz odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury modlitewników i czasopism religijnych, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
16. W Szczęść Boże znajdziemy List Episkopatu Polski, który dzisiaj słyszeliśmy.
17. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła wpłacili ofiary na konto parafii, złożyli do skarbon lub przekazali kapłanom. PROBOSZCZ

Udostępnij to