Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 marca 2019 r.
przez

2. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły w Płońsku zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 23 marca o godzinie 11:00 w siedzibie szkoły, przy ulicy Szkolnej 7. W programie m.in.: zajęcia dla dzieci, prezentacja działalności szkoły, zajęcia integracyjne. Zapraszamy szczególnie kandydatów do klasy pierwszej i zerówki, jak również wszystkich innych zainteresowanych nauką w szkole Żywioły.
W najbliższą sobotę 23 marca o godz. 19.00 odbędzie się w naszej parafii Koncert Pasyjny w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten pasyjny koncert. Zaproście na koncert swoich sąsiadów i znajomych. Niech koncert pomoże nam godnie przezywać św. czas Wielkiego Postu.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dzieci, o godz. 17.15 – dorośli i o godz. 20.00 – młodzież i pracujący) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (niedziela o 16.45).
W Wielkim Poście nasza parafia podejmuje następujące inicjatywy:
– Wspólnota Młodzieżowa Na Maxa zaprasza 29 marca o godz. 20.00 na multimedialną drogę krzyżową.
– 30 marca, wzorem ubiegłego roku, wyruszymy w Terenową Drogę Krzyżową na trasie Płońsk – Smardzewo – Sarbiewo – Płońsk (ok.22 km). Wymarsz o godz. 15.00.
– 5 kwietnia ruszają trzy Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Zapisy na stronie EDK.
Wszystkie szczegóły za tydzień i na profilu społecznościowym parafii.
Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1969 i 1994 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 6 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
W ostatnim czasie uczniowie szkół istniejących na terenie naszej parafii zdobyli I miejsca w konkursach organizowanych w naszej diecezji. Tematy konkursów i nazwiska zwycięzców umieściliśmy w Szczęść Boże. Składamy serdeczne podziękowanie za włożony trud.
Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię fantową w czasie festynu, który odbędzie się 9 czerwca.
Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 5 zł oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej.
Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, a w szczególności artykuł: „Nie ma nawrócenia bez przebaczenia”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. W chwili obecnej na misjach pracuje 2032 polskich misjonarzy w 100 krajach. Do skarbon ofiary możemy składać również przez cały tydzień.

PROBOSZCZ

Udostępnij to