Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 marca 2024 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 marca 2024 r.
przez
 1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci i rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 2. Do wtorku włącznie możemy jeszcze zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
 3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 19.00 spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II.
 4. We wtorek 19 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii.  A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Rodzina obrazem Boga według Jana Pawła II”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
 5. Również we wtorek dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. Józef Kacperski, który posługuje w naszej parafii jako senior od 3 lat. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W czwartek 21 marca w MCK odbędzie się konferencja poświęcona rodzinie zatytułowana: Rodzina – potrzeby na dziś, wyzwania na jutro!. Program konferencji znajdziemy w Szczęść Boże i na plakatach.
 7. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę.
 8. W najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa do Czerwińska i druga trasa dookoła Płońska z zakończeniem przy Parafii św. Ojca Pio. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Zgłoszenia na stronie internetowej EDK. Więcej informacji w Szczęść Boże.
 9. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przed Chrztem św., który odbędzie się w I Dzień Świąt.
 10. Również w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 11. Od wczoraj odmawiana jest Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna w naszej świątyni w czasie Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Nowennę można odmawiać także razem z Telewizją TRWAM o godz. 21.20 lub indywidualnie. Więcej informacji o Nowennie w Szczęść lub w środkach masowego przekazu.
 12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.00.
 13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie asysty procesyjnej.
 14. W niedzielę Palmową przy ołtarzu wystawiony będzie kosz, gdzie dzieci składać będą skarbonki Caritas, które niesione będą w procesji z darami we Wielki Czwartek.
 15. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenie u ks. proboszcza.
 16. W naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane „Zraniona miłość”. Warsztaty w dniach od 12 do 14 kwietnia br. Więcej informacji o warsztatach i możliwość zapisu w Szczęść Boże i na fb-u.
 17. 16 czerwcu w naszej parafii odbędzie się po raz XVII Festyn Rodzin. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 18. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć w Szczęść Boże, na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
 19. Dziś mamy możliwość nabywania Wielkanocnych czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, paschalików na Wigilię Paschalną. obrazów, różańców i innych dewocjonaliów.
 20. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich i naszego “Szczęść Boże”.
 21. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Krystyny Marszał – Jankowskiej: „Flow- czyli jak czerpać radość z życia w małżeństwie”. Zachęcamy do lektury.
 22. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń
 23. Dziś po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
 24. Dziś członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne, a harcerki palmy. Dochód przeznaczony zostanie na cele statutowe stowarzyszeń.

PROBOSZCZ

Udostępnij to