Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 września 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

24. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziś mijają 84 lata od najazdu wojsk sowieckich na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej. Przypominamy o tym tragicznym dla Polski wydarzeniu, ponieważ jego skutkiem było późniejsze wymordowanie tysięcy polskich jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni, a także gehenna ponad miliona polskich obywateli wywiezionych do niewolniczej pracy w łagrach.

2. Dziś o godz. 10.30 Msza św., w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

3. Również dziś w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Ćwiklina. Zapisy na rajd również przed startem.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
6. Dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymują pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejają do specjalnych książeczek, które trzeba zabrać po Mszy św. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane są przed Mszą św. o godz. 12.00. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. /prezentacja książeczki/.
7. Prosimy po Mszy św. aby rodzice tych dzieci, które w 2024 roku przyjmą Pierwszą Komunię św. i Odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne zabrali specjalne deklaracje, wypełnili je i przynieśli do zakrystii lub oddali katechetom. Deklaracje z zakrystii zabiera również młodzież z I i II klas szkół średnich, która przystąpi do Bierzmowania. Po wypełnieniu deklaracji i przyniesieniu ich do zakrystii młodzież otrzyma indeksy.
8. W poniedziałek 18 września przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona naszej diecezji.
9. Uroczystość poprzedzi trzydniowe Triduum ku czci św. Stanisława Kostki od dziś do wtorku 19 września. Msze św. dziś o godz. 12.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.

10. W czasie Triduum rozpoczniemy roczny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentów Świętych. Dziś zapraszamy dzieci z klas IV – przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych; w poniedziałek dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., a we wtorek młodzież z I i II klasy szkoły średniej oraz starsi przygotowujący się do Bierzmowania.

11. W naszej parafii rozpoczyna działalność grupa “Baranki”. Jest to Rodzinne przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, także dla młodszych dzieci niż 3 klasa szkoły podstawowej, przez twórcze i wspólne przeżywanie roku liturgicznego podczas comiesięcznych spotkań, ale i w domu. Więcej informacji w Szczęść Boże.

12. W Parafii św. Michała trwa X Międzynarodowy Jubileuszowy Festiwal Organowy. Koncert dziś o godz. 17.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
13. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
14. Ksiądz Marcin Stankiewicz zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.30.
15. Do ks. Marcina Stankiewicza i p. Aldony Ziółkowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
16. Do p. Agnieszki Jasińskiej i ks. Marcina Stankiewicza mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
17. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
18. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
19. Ks. Piotr Wilkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
20. Harcerzami opiekuje się ks. Piotr Wilkowski Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Piotra, aby uzgodnić plan pracy.
21. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
22. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Piotr i ks. Robert.
23. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
24. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Robert.
25. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 02-09 marca 2024 r. Koszt pielgrzymki : 6 310 zł. Stali klienci : 5 990 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1500 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
26. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
27. Od września w naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia pod okiem instruktora szachowego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.00 – 19.00. W poniedziałek zapraszamy dziewczęta ze szkół podstawowych, we wtorek chłopcy ze szkół podstawowych a w środę i czwartek młodzież i dorośli zarówno niewiasty jak i mężczyźni. Zajęcia odbywają się w domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny na poziomie -1
28. 6 i 7 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla małżeństw i nie tylko dla małżeństw zatytułowane „Duchowe espresso”. Celem krótkich rekolekcji jest pomoc jak żyć szczęśliwie w małżeństwie i rodzinie. Rekolekcje poprowadzi znany ewangelizator Łuksza Plata. Więcej informacji o rekolekcjach na plakatach i w Szczęść Boże.
29. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej organizuje wyjazd do Sokółki, św. ody i Augustowa w niedzielę 1 października na uroczystość poświęcenie figurki Matki Bożej Niepokalanej. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy członków stowarzyszenie i wszystkich chętnych. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr telefonów: 534 474 006; 600 640 920.
30. W naszym czasopiśmie Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone małżeństwu i rodzinie. Autorkami artykułów będą panie: Małgorzata Jatkowska, Krystyna Marszał-Jankowska i Monika Maria Brzezińska. Dziękujemy paniom za tę cenną inicjatywę. Dzisiaj artykuł Integralność osoby ludzkiej.
31. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Robert.
32. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2024 r.
33. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

34. W naszym czasopiśmie umieściliśmy grafik działania Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcamy do korzystania z pomocy udzielanej przez Caritas oraz dziękujemy osobom za nieodpłatną posługę w punkcie Parafialnego Zespołu Caritas mieszczącego się w domu św. Siostry Faustyny na parterze.
35. W naszym czasopiśmie umieściliśmy grafik adoracji Najświętszego Sakramentu, Zachęcamy do podjęcia godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
36. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.30. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
37. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
38. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
39. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.
PROBOSZCZ

Udostępnij to